Rękawice robocze – jakie wybrać?

Rękawice robocze – jakie wybrać?

Rękawice ochronne, jak sama nazwa wskazuje mają chronić nasze ręce. Na sam początek warto sobie zadać pytanie do jakiej pracy rękawice ochronne będą mi potrzebne? Wybór rękawic roboczych należy uzależnić od zagrożeń jakie występują w naszym środowisku pracy. Czy mamy do czynienia z wysokim napięciem, środkami chemicznymi, a może ostrym narzędziem? Do każdego z tych zadań potrzebny jest inny rodzaj rękawic ochronnych. Zobacz jakie rękawice robocze wybrać.

Rodzaje rękawic ochronnych

Rękawice robocze dzielą się na trzy klasy. Pierwsza obejmuje niskie ryzyko zawodowe, czyli wszelkie prace domowe, w tym sprzątnie lub lekką pracę w ogrodzie. Rękawice robocze klasy pierwszej mają chronić nasze dłonie przed małymi zadrapaniami, otarciami naskórka, czy delikatnymi środkami chemicznymi użytku codziennego.

Rękawice ochronne klasy drugiej niosą umiarkowaną ochronę i nadają się do pracy o średnim ryzyku. W to możemy wliczyć uszkodzenia mechaniczne, czyli powierzchowne skaleczenia tępymi narzędziami.

Klasa trzecia to rękawice w pełni chroniące nasze dłonie przy pracy o wysokim ryzyku uszkodzenia. Do takich zagrożeń zaliczają się: praca z wysokim napięciem, ostrymi narzędziami i szkodliwymi środkami chemicznymi.

Jakie rękawice robocze wybrać?

Czy już odpowiedziałeś sobie na pytanie do jakiej pracy rękawice ochronne będą ci potrzebne? Jeśli twoja praca wiąże się z nieinwazyjnymi czynnościami, to warto przejrzeć ofertę dzianych rękawic ochronnych. Tak naprawdę białe bawełniane rękawice ochronne są niezbędną bazą. Mogą posłużyć jako docelowy produkt ochronny, ale też jako wkład do nieco bardziej specjalistycznych rękawic. Zaletą rękawic dzianych jest ich elastyczność. Z łatwością dopasowują się do kształtu dłoni, dzięki czemu będziemy mieli możliwość precyzyjnego wykonywania czynności. Jeśli zależy nam na pewnym chwycie przedmiotów, które łatwo się wyślizgują warto zaopatrzyć się w rękawice dziane nakrapiane. Rękawice powlekane ochronią też przed wilgocią, olejami oraz promieniami UV.

Jeśli twoja odpowiedź związana jest z pracą na budowie lub przemysłem ciężkim, to rozejrzyj się za rękawicami wzmocnionymi. Rękawice robocze klasy trzeciej wzmacniane są skórą bydlęcą. Dzięki temu są wytrzymałe i odporne na ostre przedmioty. Sprawdzą się zarówno w pracy w przemyśle ciężkim, jaki i przy pracach szlifierskich oraz budowlanych. Natomiast rękawice wzmocnione miękką skórą kozią nadadzą się do wszelkich prac precyzyjnych, takich jak montaż, ale też transport.

1 Comment

  1. Jaki material wybrac? Co bedzie dobre do Twojej pracy? Odpowiedz jak zwykle brzmi – to zalezy od tego, czym sie zajmujesz. Polegaj na profesjonalnej obsludze w sklepach z odzieza robocza i takiej tez wymagaj. Pytaj, sprawdzaj wiedze i przekazuj feedback.

Dodaj komentarz