Na czym polega faktoring bez BIK i kto może z niego skorzystać?

Na czym polega faktoring bez BIK i kto może z niego skorzystać?

Nieopłacanie faktur przez kontrahentów to problem wielu małych i dużych firm. Niestety może to prowadzić do zatorów oraz problemów z płynnością finansową przedsiębiorstwa. Pieniądze zamrożone w nieopłaconych fakturach są bowiem niezbędne do tego, aby opłacić składki, przygotować wynagrodzenie dla pracowników, czy zakupić towary niezbędne do produkcji.

Na szczęście istnieje sposób na to, jak sobie z tym poradzić bez konieczności upominania kontrahenta o opłacenie zaległej faktury. Mowa o faktoringu bez BIK, który jest coraz popularniejszym narzędziem umożliwiającym firmom zachowanie płynności finansowej. Zobacz, na czym polega faktoring bez BIK i komu jest dedykowany.

Czym jest faktoring bez BIK?

Faktoring bez BIK to nowoczesny sposób na pozyskanie w szybki sposób dodatkowego kapitału dla firmy bez ujawniania zadłużenia w Biurze Informacji Kredytowej. BIK gromadzi bowiem informacje na temat zadłużeń osób prywatnych i przedsiębiorstw, które mogą stanowić problem, chociażby podczas zaciągania kredytu. Historia BIK ma duże znaczenie dla kredytodawców i może przesądzić o pozytywnej lub też negatywnej decyzji kredytowej. Faktoring w przeciwieństwie do produktów finansowych dostępnych w banku nie wymaga dostarczenia dokumentów finansowych ani zabezpieczeń majątkowych.

Jest to wygodne rozwiązanie dla firm z tego względu, że cała procedura przebiega szybko i nie wymaga analizy historii kredytowej. W zależności od potrzeb przedsiębiorca może wybierać spośród kilku rodzai faktoringu dla firm. Istnieje faktoring pełny, niepełny oraz mieszany. Faktoring pełny polega na tym, że faktor przejmuje na siebie ryzyko niewypłacalności dłużnika, a osoba wystawiająca fakturę od razu otrzymuje gotówkę. Faktoring niepełny z kolei polega na tym, że przedsiębiorca odpowiada za niewypłacalność kontrahenta. Mieszany faktoring jak można się domyślić, polega na tym, że faktor i przedsiębiorca odpowiadają za niewypłacalność dłużnika do pewnej kwoty.

Kto może skorzystać z faktoringu?

Z faktoringu bez BIK mogą skorzystać przedsiębiorcy, którzy są zadłużeni i nie mają odpowiedniej zdolności kredytowej do tego, aby zaciągnąć kredyt firmowy w banku. Faktor w takiej sytuacji udostępnia gotówkę przedsiębiorcy, a ten może użyć jej np. do spłaty swoich zobowiązań. Korzystanie z tego rozwiązania niesie za sobą wiele korzyści. Pomaga to właścicielowi firmy wyjść na prostą oraz poprawić płynność finansową przedsiębiorstwa. Obecnie istnieje wiele profesjonalnych firm zajmujących się faktoringiem – warto znaleźć najlepszą i skorzystać z jej usług w razie problemów finansowych.

Dodaj komentarz