W czym wręczyć alkohol aby wyglądał elegancko? Najlepsze pomysły

W czym wręczyć alkohol aby wyglądał elegancko? Najlepsze pomysły

Alkohol jest bardzo często wybierany na podarunek dla drugiej osoby. Można go wręczać z wielu różnych okazji, a jego rodzai i smaków jest naprawdę mnóstwo. Bez większego problemu można obecnie znaleźć trunek dla kobiet lub dla mężczyzn, który zadowoli ich podniebienia i będzie miłym prezentem z okazji świąt, imienin czy innego dnia. Zanim jednak podarujesz komuś butelkę alkoholu, warto ją zapakować w ładny sposób, aby prezentowała się elegancko. Jak to zrobić? Oto najlepsze propozycje na zapakowanie alkoholu na prezent.

W czym można wręczać alkohol?

Drewniane skrzynki

Opakowanie na alkohol może być wykonane z wielu różnych materiałów. Jednym z popularniejszych jest zdecydowanie drewno, a konkretnie drewniane skrzynki, do których można włożyć trunek. W taki sposób najczęściej pakuje się wino, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby włożyć tam inny rodzaj alkoholu np. whisky. Drewnianą skrzynkę wystarczy wypełnić siankiem, aby butelka nie obijała się o drewniane ścianki i gotowe.

Jeśli masz ochotę, to drewnianą skrzynkę możesz dodatkowo obwiązać wstążką lub wygrawerować na niej jakiś napis. Istnieje wiele firm, które zajmują się grawerowaniem za pomocą lasera napisów i obrazków na drewnie. Takie opakowanie będzie wyglądało wyjątkowo i pokaże obdarowywanej osobie, że zależało Ci na tym, aby prezent wyglądał pięknie.

Papierowe torebki

Jednym z prostszych sposobów na zapakowanie alkoholu jest włożenie go do specjalnej papierowej torebki. Są one dostępne w wielu miejscach, a ich wzór można wybrać w zależności od okazji. Papierowe torebki na alkohol mają specjalne kształty, dzięki którym butelka nie będzie przewracać się wewnątrz. Ich zaletą jest to, że nie są drogie i nie trzeba ich zamawiać przez internet, bo bez problemu można znaleźć je w większości stacjonarnych sklepów.

Materiałowe torebki

Alternatywą dla papierowych torebek na alkohol są te wykonane z materiału. Są one nieco ciekawsze i świetnie prezentują się na butelce. Mogą być one wykonane z organzy, juty, lnu i wielu innych materiałów. Wystarczy, że butelkę włożysz do takiego materiałowego woreczka i ozdobisz kokardą. Tyle wystarczy, aby trunek prezentował się elegancko i był gotowy do tego, aby podarować go komuś jako prezent np. z okazji świąt Bożego Narodzenia.

Kartony

Kartonowe opakowania na alkohol są ekologiczne i doskonale sprawdzą się do pakowania kilku trunków jednocześnie. Wystarczy, że dobierzesz odpowiedni rozmiar i włożysz do niego sianko, a następnie ułożysz tam butelki z alkoholem. Kartony można otrzymać w różnych wzorach i kolorach – niekoniecznie muszą to być tradycyjne brązowe kartony.

Dodaj komentarz