Jak wybrać dobre biuro rachunkowe?

Jak wybrać dobre biuro rachunkowe?

W ostatnich latach można zauważyć rosnącą popularność biur rachunkowych w Polsce – szczególnie w dużych miastach. Coraz więcej osób decyduje się właśnie na założenie takiej działalności i trzeba przyznać, że nie brakuje im chętnych osób, które chcą skorzystać z usług biura rachunkowego. Jest to rozwiązanie, które powinno zainteresować rozwijające się przedsiębiorstwa, które nie chcą tworzyć własnego działu księgowego i chcą zostawić to zadanie w rękach zewnętrznej firmy. Zanim jednak wybierzesz konkretne biuro rachunkowe, to koniecznie zwróć uwagę na kilka rzeczy, które pomogą Ci podjąć ostateczną decyzję.

Ochrona danych w biurze rachunkowym

Jedną z kluczowych kwestii podczas wyboru biura rachunkowego jest sprawdzenie go pod kątem podejścia do wrażliwych danych osobowych klientów. Z pewnością żadna firma nie chciałaby, aby dane na jej temat były łatwo dostępne i w pewnym momencie współpracy „wypłynęły” przez nieodpowiednie podejście biura rachunkowego. Już na pierwszym spotkaniu zapytaj, w jaki sposób firma chroni dane finansowe i jakie zabezpieczenia stosuje, aby dokumenty nie wpadły w niepowołane ręce.

Doświadczenie i opinie na temat biura rachunkowego

Kolejną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę podczas wyboru biura rachunkowego, jest jego doświadczenie oraz pozycja na rynku. Poszukaj w sieci informacji na temat danej firmy. Zapytaj też znajomych przedsiębiorców, z usług, którego biura rachunkowego korzystali do tej pory. Warto przy tym jednak pamiętać, że staż działania firmy na rynku nie powinien być wyznacznikiem tego, czy jest ona dobra i spełni Twoje oczekiwania. Bardzo często nowe biura rachunkowe są zakładane przez osoby doświadczone, które do tej pory pracowały w innej firmie z tej branży. Podczas rozmowy dowiedz się, ile lat doświadczenia mają pracownicy biura rachunkowego. Bez problemu powinieneś też znaleźć opinie na ich temat w sieci.

Zakres świadczonych usług

Na rynku można znaleźć bardzo dużo biur, które w swojej ofercie mają zarówno rachunkowość podatkową, jak i finansowo-zarządzającą. Każde biuro rachunkowe w Grudziądzu ma określone „specjalizacje”. Jedno ma zawężony zakres usług w momencie, gdy drugie przyjmuje praktycznie każde zlecenie od klienta. Zwróć na to uwagę podczas wyboru biura rachunkowego. Ma to wpływ na przebieg późniejszej współpracy. Im szerszy zakres usług tym tak naprawdę lepiej dla przedsiębiorcy. Jeśli prowadzisz dużą firmę, którą musi obsługiwać sztab księgowych, to najlepszym wyborem będzie duże biuro rachunkowe. Z kolei, jeśli prowadzisz małą firmę, to możesz rozważyć usługi mniejszego biura rachunkowego.

Dodaj komentarz