Faktoring dla firm – co to jest i kiedy się przyda?

Faktoring dla firm – co to jest i kiedy się przyda?

Faktoring to rozwiązanie, na które decyduje coraz więcej przedsiębiorców. Jest to jeden ze skuteczniejszych sposobów na uniknięcie zatorów płatniczych oraz utrzymanie płynności finansowej firmy na dobrym poziomie. Duża część przedsiębiorców udziela swoim kontrahentom wydłużonych terminów płatności za swoje produkty lub usługi. Oczekiwanie na zapłacenie faktur 30, 60, a nawet 90 dni to niestety czasem zbyt wiele, a w przypadku nagłej potrzeby pieniądze, które powinny trafić do firmy, są po prostu „zamrożone”. Z tego względu faktoring dla firm może Cię zainteresować. Co to jest i czy Twoja firma go potrzebuje? Podpowiadamy.

Czym jest faktoring?

Faktoring to usługa, która polega na wykupieniu przez firmę faktoringową od przedsiębiorstwa nieprzeterminowanych należności z tytułu sprzedaży towarów bądź usług. Faktoring dla firm można więc określić, jaki formę krótkoterminowego finansowania dla firm, które praktykują odroczone terminy płatności wobec swoich kontrahentów. Jeśli w Twojej firmie pojawiła się nagła potrzeba odzyskania środków, które są zamrożone w fakturach, ale nie chcesz pospieszać swoich kontrahentów, aby nie psuć z nimi relacji, to faktoring jest właśnie dla Ciebie.

Oprócz tego, że środki finansowe otrzymasz w natychmiastowym tempie, to będziesz mógł również skorzystać z dodatkowych usług. Firmy faktoringowe oferują bowiem przedsiębiorcom również takie usługi jak: prowadzenie kont rozliczeniowych odbiorców, monitorowanie i egzekwowanie płatności czy także przejęcie ryzyka niewypłacalności odbiorcy.

Faktoring dla firm – dlaczego to dobre rozwiązanie dla przedsiębiorców?

Faktoring to rozwiązanie, z którego mogą skorzystać zarówno duże, jak i małe firmy. Taka usługa jest kierowana przede wszystkim do przedsiębiorców, których biznes opiera się na sprzedaży. Stosowanie odroczonych terminów płatności ma swoje plusy. Możesz budować dobre relacje z kontrahentami, a oni zapłacą Ci dopiero wtedy, gdy zarobią na kupionych u Ciebie produktach. Niestety długi czas oczekiwania na płatność może blokować rozwój biznesu oraz zaburzyć płynność finansową.

Jeśli szukasz najlepszego faktoringu dla swojej firmy, to możesz skorzystać z internetowych rankingów. Znajdziesz tam wyróżnione oferty z rynku i bez problemu będziesz mógł dopasować taką, która najbardziej odpowiada Twojej firmie. Do wyboru masz kilka rodzai faktoringu: odwrócony, pełny, niepełny, jawny, tajny, krajowy itd. Każdy z tych rodzai faktoringu nieco różni się od siebie działaniem. Dlatego bez większego problemu będziesz mógł wybrać taki, który w danym momencie najbardziej odpowiada Twojej firmie. Ciekawą propozycją jest też eFaktoring, wszystkie sprawy możesz załatwić bez wychodzenia z domu bądź biura.

Dodaj komentarz