Najlepsze sposoby na inwestycje w 2019

Najlepsze sposoby na inwestycje w 2019

Prawdziwy sukces odnoszą osoby, które potrafią dobrze lokować posiadany kapitał, a także wiedzą jak ważne, dla rozwoju finansowego każdego człowieka jest inwestowanie posiadanych pieniędzy. W 2019 r. można mówić o wielu okazjach, które pozwolą na pomnożenie swoich środków i to znacznie ponad poziom inflacji. Kryptowaluty, nieruchomości, giełda, wszędzie można zarobić, tylko trzeba wiedzieć jak się do tego zabrać.

Kryptowaluty

W 2019 r. można zaobserwować dynamiczny wzrost kursów kryptowalut, wygląda na to, że wróciły one do łask po ogromnych spadkach w 2018 r. Wzrosty poszczególnych walut liczne są od kilku do kilkunastu procent dziennie, warto zainteresować się tą falą, gdyż niedługo może się ona skończyć, jak to miało miejsce rok wcześniej. Na rynku jest dostępnych kilkaset kryptowalut, więc można mieć problem, w co inwestować pieniądze https://finanse.net.pl/w-co-zainwestowac-pieniadze-w-2019-roku/, szczególną uwagę należy zwrócić na główne waluty, takie jak ethereum, czy sam bitcoin, gdyż handel nimi jest najłatwiejszy.

Nieruchomości

Rosnące ceny nieruchomości przyciągają wielu inwestorów, niemniej na rynku cały czas jest miejsce dla nowych osób, które chcą zainwestować swoje środki w tej branży. Niezależnie czy szuka się szybkiej okazji do kupna i odsprzedaży, czy dłuższej szansy inwestycyjnej, jaką jest lokal pod wynajem, to jest to dobry okres na działanie. Kolejne lata mogą przynieść zmiany na rynku, niemniej tera osoby, które zarabiają na tzw. flipach mieszkaniowych, mają się bardzo dobrze.

Giełda też do góry

Polska giełda w 2019 r. ma się bardzo dobrze, niektóre firmy notują rewelacyjne wyniki, dzięki rozwojowi, patrząc choćby na branżę technologiczną, czy gier komputerowych, można zauważyć, że osiąga ona świetne przychody, firmy takie jak CD Project, który wyda wkrótce grę Cyberpunk 2077, czy PlayWay, są zadowalające, co przekłada się na rosnące kursy akcji tych firm. Również inne branże się rozwijają i notują wzrosty na giełdzie. Należy jednak pamiętać, że wiedza, w co inwestować pieniądze na giełdzie, wynika z głębokiej analizy sytuacji danej spółki, jej sytuacji i planów dot. rozwoju. Inwestowanie na ślepo może sprawić, że wartość kapitału, zamiast rosnąć będzie spadać.

Inwestowanie pieniędzy zawsze wiąże się z ryzykiem, ale podejmowanie go może zagwarantować nieprzeciętne zyski, dla jednych będzie to hazard, ale dla innych, którzy mają wiedzę, umiejętności i doświadczenie w inwestowaniu, będzie to łapanie fal i okazji, które zagwarantują nieprzeciętne zyski, w określonym okresie. Jeżeli ktoś boi się ryzyka, może inwestować w produkty, które gwarantują niewielką stopę zwrotu, ale są bezpieczne np. obligacje skarbu państwa.

Dodaj komentarz