Na co zwrócić uwagę wybierając bank – prowadzenie prywatnego konta

Na co zwrócić uwagę wybierając bank – prowadzenie prywatnego konta

Różnorodność ofert proponowanych przez banki jest bardzo duża. Oznacza to, że wybór optymalnego banku do założenia prywatnego konta jest znacznie utrudniony. Trzeba rozważyć funkcje oraz usługi, które sprawdzą się w naszym przypadku najlepiej i będą przez nas używane z największą częstotliwością. Najlepszym miejscem na sprawdzenie i porównanie obecnych ofert bankowych jest https://najlepszebanki.com/ranking-kont-osobistych. A oto kilka wskazówek, na które powinieneś zwrócić uwagę podczas wybierania konta bankowego.

Opłaty za prowadzenie bankowości

Pomimo tego, że bank jest miejscem, w którym przechowujemy swoje pieniądze, sama instytucja również musi na czymś zarobić. Banki pobierają więc opłaty za utrzymanie konta, wykorzystywanie bankomatów, kredyty, kartę kredytową, przelewy bankowe. Zdarza się, że niektóre banki pobierają opłaty za inne dodatkowe funkcje. Podejmując ostateczną decyzję, warto zwrócić uwagę na to, ile będziesz płacił za każdą z tych opcji. Bardzo duże znaczenie ma również oprocentowanie na koncie depozytowym. Roczny zysk w wysokości 2-3% dla konta oszczędnościowego może nie wydawać się zbyt wysoki, jednak są to jedne z lepszych dostępnych stawek. Informacje o ofertach banków można spokojnie znaleźć na internecie. Jeśli nie możesz ich znaleźć, sprawdź na stronie: https://najlepszebanki.com/ranking-kont-osobistych.

Bankomaty i obsługa klienta

Przy wyborze banku, bardzo istotną rolę odgrywają także twoje preferencje dotyczące zarządzania finansami. Coraz częściej wszystkie transakcje dokonujemy internetowo, jednak zdarzają się sytuacje, które trzeba rozwiązać osobiście w siedzibie banku. Zwróć więc uwagę na ilość bankomatów oraz ich lokalizację. Istotne jest również sprawdzenie, czy dany bank pobiera opłaty za korzystanie z bankomatów innych firm. Jeżeli często dokonujesz wpłat, warto sprawdzić lokalizacje placówek banku w najbliższej okolicy oraz zapoznać się z opiniami dotyczącymi jakości obsługi klienta.

Technologia wysokiej jakości

Obecnie coraz rzadziej wybieramy się do fizycznych placówek bankowych, a częściej korzystamy z aplikacji i stron na urządzeniach mobilnych. Dobra technologia może pomóc lepiej kontrolować i obchodzić się z pieniędzmi. Wyznacznikiem tego, czy bank funkcjonuje prawidłowo i jest rzetelny, jest dobrze skonstruowana i responsywna aplikacja mobilna oraz strona internetowa. Powinny one w łatwy sposób udostępniać możliwość dokonywania opłat oraz zarządzania przelewami.

Bezpieczeństwo

Skoro wykupujemy ubezpieczenie na samochód, dom oraz zdrowie, dlaczego z taką samą uwagą nie dbamy o swoje pieniądze? Szukając bank na otworzenie swojego prywatnego konta, warto zwrócić uwagę na to, w jaki sposób chronione są jego aktywa. Warto tutaj wybrać bank, którego depozyt chronią państwowe instytucje, lub bardzo rzetelne firmy prywatne. Oczywiście, szansa na utratę środków w banku jest niewielka, jednak zawsze lepiej zadbać o to zawczasu.

Dodaj komentarz