Jak najlepiej przesyłać pieniądze w obcej walucie?

Jak najlepiej przesyłać pieniądze w obcej walucie?

Przelewy w obcej walucie są często stresujące dla ludzi, gdyż wiążą się z dodatkowymi procedurami i kosztami. Wraz ze wzrostem turystyki zagranicznej, zaczęły się pojawiać nowoczesne rozwiązania pozwalające na tańsze i szybsze przelewy. W tym artykule przedstawimy parę rozwiązań finansowych, dzięki którym nie stracisz głowy przy następnym przelewie zagranicznym.

Standardowy przelew zagraniczny

Na początku wyjaśnimy, dlaczego przelew walutowy w zwykłym banku niekoniecznie jest dobrym pomysłem. Przelew zagraniczny, czyli przelew z konta w walucie X na konto w walucie Y, można wykonać w bankowości internetowej. Największym minusem takiego rozwiązania jest zawyżony kurs bankowy oraz odgórne limity przelewów. Niektóre banki wciąż wymagają kont walutowych, aby zrealizować przelew w innej walucie – powoli się to zmienia, ale przed wyborem konta warto sprawdzić, jakie rozwiązania stosuje twój potencjalny bank. Zmorą mogą się też okazać wysokie prowizje za wyciągnięcie gotówki z bankomatu za granicą.

Pośrednicy finansowi i przekazy pieniężne

Przekazy pieniężne i przelewy z udziałem agencji pośredniczącej to bardzo dobre rozwiązanie dla tych, którzy chcą szybko przekazać pieniądze. Dzięki pośrednikowi twoje pieniądze będą dostępne nawet w ciągu paru minut, gdyż nie trzeba czekać na zaksięgowanie środków, które może trwać nawet parę dni. Co prawda, marża pośredników jest zazwyczaj wyższa niż opłata za przelew bankowy, ale jest to wciąż jedno z najlepszych sposobów na szybkie przekazanie finansów.

Przekazy pieniężne i przelewy z zagranicy można dokonać w fizycznym punkcie pośrednika lub online. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę “przelewy pieniezne z uk do polski”, aby znaleźć pośrednika w Internecie.

Szybki przelew PayPal

System PayPal zapewnia konto internetowe, na które można przesyłać pieniądze z różnych źródeł, a potem wysyłać je do innych odbiorców bez udostępniania swoich danych finansowych. Oprócz pewnej anonimowości kolejną zaletą PayPal jest to, że stosuje on niska prowizję przelewów (od 0,9 procenta do 3,3 procenta od kwoty przelewu) oraz przelicza walutę po detalicznym kursie wymiany, który jest aktualizowany na podstawie danych rynkowych. Nie jest więc on zawyżony przez wymagania bankowe. Można też przeliczyć walutę na swoim koncie PayPal przed wykonaniem przelewu, aby zobaczyć, ile dokładnie wyniesie przewalutowanie.
Przelewy PayPal nie są zaksięgowanie od razu – zazwyczaj trwa to od jednego do dwóch dni, ale może się zdarzyć, że potrwa to nawet pięć dni.

Nowoczesny Revolut

Revolut to finansowa rewolucja – jeszcze rok temu był to finansowy startup, a dziś ma już trzy miliony użytkowników na całym świecie. Na czym polega jego innowacyjność? Karta Revolut jest połączona z kontem użytkownika w aplikacji. Jest ona wielowalutowa – można więc dokonywać tańszych przelewów pomiędzy walutami. Płatności są rozliczane po kursie międzybankowym, co jest o wiele tańsze od kursów bankowych i kantorowych.
Za przewalutowanie nie trzeba płacić dodatkowych opłat. Trzeba jednak zapłacić około dwudziestu złotych za wyprodukowanie karty płatniczej. Revolut często organizuje promocje, na przykład zniżkę za polecenie, więc często można załapać się na niższą cenę.

Dodaj komentarz