MLM – zalety marketingu sieciowego

MLM – zalety marketingu sieciowego

Marketing sieciowy

Marketing sieciowy (MLM) zbudowany jest na pewnego rodzaju drabinie sprzedaży. Im większą osiągasz sprzedaż, tym wyżej pniesz się po jej szczeblach. Podstawą MLM jest brak tradycyjnej sieci sprzedaży, dzięki czemu każdy może zacząć zarabiać w ten sposób. Produkty danej firmy są sprzedawane przez tysiące osób na świecie, bez angażowania do tego stacjonarnych sklepów czy stoisk w centrach handlowych. Dodatkowo marketing sieciowy kieruje się zasadą ograniczania kosztów związanych z działaniami marketingowymi na rzecz wynagrodzeń współpracowników. Kluczową kwestią MLM jest zdobywanie jak największej liczby sprzedawców, którzy sami budują sieć kontaktów i sprzedają produkty. Dodatkowo w firmach opierających się na marketingu sieciowym nie ma kadry kierowniczej, która zarządza sprzedażą. Każdy dystrybutor towaru ma jednakowe prawa i równe szanse na osiągnięcie wyższego poziomu w hierarchii.

MLM – zalety marketingu sieciowego

Jeżeli nadal zastanawiasz się, czy forma biznesu MLM jest odpowiednia dla ciebie, powinieneś wiedzieć, jakie niesie za sobą korzyści.

  1. Niski kapitał początkowy – nie potrzebujesz  biura, towaru i magazynu na przechowywanie towaru – MLM uwalnia od tych wydatków. Wystarczy, że podpiszesz umowę, zaopatrzysz się w pakiet startowy i możesz zacząć działać
  2. Elastyczne godziny pracy – sam sobie jesteś szefem. Pracujesz, wtedy kiedy ci pasuje i w jakim miejscu chcesz. Nie ma wyznaczonych godzin ani limitów, sam decydujesz, ile chcesz poświęcić czasu i zaangażowania w tę pracę. Od Ciebie zależy czy będzie to główne źródło dochodu czy dodatkowe zajęcie.
  3. Możliwość tworzenia własnej sieci dystrybutorów – aby więcej zarabiać należy budować swoją sieć dystrybucji, zapraszając kolejne osoby do podjęcia pracy. Dochód jest uzależniony od zamówień, które realizują osoby z twojej sieci dystrybucji.
  4. Wsparcie od liderów i szkolenia – każdy lider chce, aby w jego strukturze sprzedawcy osiągali jak najlepsze wyniki, z prostego powodu – od tego jest uzależnione ich wynagrodzenie. Dlatego służą pomocą w osiąganiu lepszych wyników. Dodatkowo firmy prowadzące marketing sieciowy często oferują różnego rodzaju szkolenia, na których można nauczyć się najlepszych technik sprzedażowych.
  5. Brak ograniczeń z powodu wieku czy wykształcenia – nie ma znaczenia, czy mamy wykształcenie wyższe, czy zawodowe oraz w jakim jesteśmy wieku. Przy sprzedaży MLM bardziej liczą się chęci i dobre podejście.

MLM przynosi wiele korzyści i satysfakcji, a dodatkowo daje ci możliwość rozwoju. To od ciebie zależy, w jakim stopniu poświęcisz się temu biznesowi.

Dodaj komentarz