Ukraińcy kupują nieruchomości w Polsce

Ukraińcy kupują nieruchomości w Polsce

Okazuje się, że Ukraińcy zasilają nie tylko grupy robocze w różnych branżach. Ci, którzy przyjechali do nas w celach zarobkowych i postanowili w Polsce układać sobie życie, stają się coraz bardziej cenionymi klientami. Czy wiesz, że nawet co szósty obywatel Ukrainy kupuje w Polsce mieszkania na własność? Sektor deweloperski ma powody do radości – w naszym kraju pojawiła się kolejna grupa, która wykazuje potrzeby mieszkaniowe. Prognozuje się, że rynek nieruchomości już niedługo może znowu przeżywać prawdziwy „boom”.

Jakie nieruchomości interesują Ukraińców?

Warto zdać sobie sprawę, że już teraz nawet co piąte mieszkanie w dużych miastach nabywane jest właśnie przez Ukraińców. Kilka lat legalnej pracy w naszym kraju pozwala na wypracowanie zdolności kredytowej i zaciągnięcie kredytu hipotecznego. Co więcej, przez lata Ukraińcy zdołali także wygenerować oszczędności, które pozwalają im pokryć znaczną część całkowitej ceny mieszkania.

Ciekawostką jest fakt, że największym zainteresowaniem Ukraińców cieszą się mieszkania w centrach miast, rzadziej nabywają nieruchomości na obrzeżach. Kupują też raczej mieszkania na nowoczesnych osiedlach aniżeli domy. Stawiają na rynek pierwotny, rzadziej ten wtórny.

Ukraińcy, którzy nabywają mieszkania w Polsce to ci, którzy już sprowadzili albo w niedalekiej przyszłości planują sprowadzić do nas swoją rodzinę. Dzisiaj zatrudnienie Ukraińca dla rodzimego przedsiębiorcy jest kwestią priorytetową, więc sąsiedzi zza wschodniej granicy nie muszą martwić się o pracę. Dzięki temu stać ich również na spłatę rat i utrzymanie się w naszym kraju.

Największym zainteresowaniem cieszą się mieszkania o metrażu 40-60 metrów kwadratowych, przeważnie są to nieruchomości 2 pokojowe.

Dla Ukraińców niezwykle ważna jest lokalizacja. Wolą żyć w mieście, w niedalekiej odległości od miejsca pracy, szkoły czy przedszkola dzieci. Nie chcą tracić czasu na dojazdy i są w stanie zapłacić więcej, by tylko móc funkcjonować w pełnym komforcie.

Czasy, w których Ukraińcy wynajmowali mieszkania albo korzystali z warunków noclegowych, jakie oferował im pracodawca, odchodzą w zapomnienie. Mieszkanie w kilka osób w jednym pokoju nadal pozostaje jeszcze organizowaną opcją w branży budowlanej. Takie warunki pozwalają jednak na generowanie sporych oszczędności. Ci, którzy zdecydowali się na przyjazd do Polski z rodziną bądź już ściągnęli tutaj najbliższych, raczej decydują się na zakup własnego „M”. W cenie wynajmu samodzielnego mieszkania mogą przecież spłacać miesięczne raty za własną nieruchomość i na taką właśnie opcję stawiają najczęściej.

Dodaj komentarz