Rękawice budowlane – najlepszy sposób na ochronę przed urazami na budowie

Rękawice budowlane – najlepszy sposób na ochronę przed urazami na budowie

Plac budowy to miejsce, w którym może łatwo zdarzyć się wiele urazów. Nawet, jeśli wszyscy pracownicy są skoncentrowani, doświadczeni i ostrożni, to przy przenoszeniu ciężkich materiałów czy spawania bądź obsługi młota pneumatycznego wszystko może się zdarzyć. Wystarczy chwila nieuwagi bądź po prostu pech, aby nabawić się poważnego urazu. Z uwagi na to, na budowie nie może obejść się bez specjalistycznego ubioru ochronnego, począwszy od kasków, przez buty, po rękawice.

Właśnie na rękawicach chcielibyśmy się skupić w tym artykule. Dłonie są podczas ciężkiej pracy szczególnie narażone na urazy, a przy tym nie są same z siebie szczególnie na nie odporne. Łatwo jest zaciąć się w rękę czy połamać palce. Najlepszy sposób na ochronę przed tego typu problemami to właśnie wysokiej jakości rękawice.

Rękawice budowlane sprawdzą się przy najcięższych pracach

Można powiedzieć, że rękawice budowlane, zwłaszcza te wysokiej jakości, doskonale nadają się właśnie do najcięższych prac, a takich na budowie nie brakuje. Łatwo rozpoznać ten typ rękawic już z daleka – są one zazwyczaj stosunkowo grube i solidne, wykonane ze skóry różnego typu (całkowicie lub częściowo). Ich charakterystycznym punktem są wysokie mankiety, dzięki którym rękawice chronią przez urazami nie tylko palce i ogółem dłonie, ale także nadgarstki, która również są stosunkowo wrażliwe na urazy.

Dobierając tego typu rękawice, warto dokładnie zapoznać się z opisem produktu, aby sprawdzić, jakie normy on spełnia i na jakim stanowisku w związku z tym się sprawdzi. Dobre rękawice budowlane mogą zarówno dostarczać ochronę przed przecięciem czy otarciem, jak i na przykład być ogniotrwałe.

Dopasowanie modelu do stanowiska i wykonywanych obowiązków to niewątpliwie sprawa kluczowa, ponieważ każdy w pracy mierzy się z innymi zadaniami rękawice, które będą odpowiednie dla jednego pracownika, w przypadku drugiego mogą się już nie sprawdzić. Dotyczy to przede wszystkim specjalistów, którzy wykonują bardzo konkretne zadania, takich jak na przykład spawaczy czy osób obsługujących młoty pneumatyczne.

Gdzie można kupić dobre rękawice?

Najprościej i najszybciej można kupić wysokiej klasy rękawice robocze, udając się do sklepu internetowego oferującego produkty z zakresu BHP, a więc właśnie rękawice, ale też inne części ubioru roboczego i nie tylko.

Warto przy okazji przypomnieć, że obowiązkiem pracodawcy jest zakupić i udostępnić nieodpłatnie pracownikowi ubrania robocze, jeśli wymaga tego zachowanie bezpieczeństwa i higieny podczas pracy, a tak właśnie niewątpliwie jest w przypadku pracy na budowie.

Dodaj komentarz