Kontenery na gruz Gdynia – pozbądź się gruzu po remoncie 

Kontenery na gruz Gdynia – pozbądź się gruzu po remoncie 

Gruz w teorii możemy samodzielnie wywieźć do punktu zbiórki. Potrzebny nam będzie jednak duży samochód, specjalne worki, a w przypadku większych prac nawet i kontener. W efekcie samodzielne pozbycie się gruzu nie jest prostym zadaniem. Jak więc pozbyć się odpadów poremontowych? Odpowiedzią jest wynajem kontenera, który idzie w parze z usługą wywozu odpadów. Zobacz, jak łatwo i szybko pozbyć się gruzu. 

Kontenery na gruz Gdynia – jak zamówić? 

Kontenery na gruz Gdynia możesz zamówić przez telefon. Infolinia działa od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-17:00. Jeśli więc planujesz prace remontowe w sobotę, to pamiętaj, aby zamówić kontener z odpowiednim wyprzedzeniem. Zamówienie na pojemnik możesz złożyć także za pośrednictwem maila. Pamiętaj, że przy dostawie kontenera wymagana jest obecność osoby zamawiającej, lub innej przez nią wskazaną. Musi być ktoś, kto wskaże pracownikom, gdzie ustawić kontener. Co więcej, na etapie odbioru odbywa się również płatność, jeśli wcześniej nie uregulowaliśmy kosztów przelewem. 

Kluczową kwestią jest wybór kontenera o odpowiedniej wielkości. Pojemnik możemy załadować maksymalnie do wysokości burty. Podczas odbioru kierowca zakłada na kontener specjalną siatkę, która zabezpiecza ładunek podczas transportu. Niedopuszczalne jest natomiast podwyższanie burty pojemnika za pomocą różnego typu dostawek. Jeśli tak wypełnimy kontener, to kierowca może zażądać rozładowania go, lub nawet odmówić jego odebrania. Gdyby się okazało, że zamówiony kontener jest za mały, to zawsze możesz wymienić go na większy, lub domówić kolejny. W zależności od okresu firma może podstawić kontener nawet w dniu zamówienia. Najdłuższy czas oczekiwania to 1-3 dni. Pamiętaj więc, by zamówić pojemnik odpowiednio wcześniej. 

O czym pamiętać przy wynajmie kontenera na gruz? 

To, czy możemy bezproblemowo ustawić kontener w danej przestrzeni, zależy od miejsca. Inaczej na przykład wygląda sytuacja w przypadku terenu prywatnego, niż gdy teren jest zarządzany przez spółdzielnię, czy wspólnotę. Jeszcze inaczej prezentują się okoliczności, gdy chcemy ustawić kontener na chodniku, czy ulicy, czyli w miejscu publicznym. Miejsca publiczne to tereny, które są własnością miasta, gminy, lub państwa. W takim przypadku musimy uzyskać zezwolenie na zajęcie pasa ruchu. Dotyczy to zarówno chodnika, jak i jezdni, czy terenów zielonych. Jak uzyskać zgodę? W tym celu musimy skontaktować się z odpowiednią jednostką. Wydawaniem pozwoleń w Gdyni zajmuje się Zarząd Dróg i Zieleni. 

Dodaj komentarz