Jak wybrać pióro wieczne?

Jak wybrać pióro wieczne?

Pióro wieczne może być doskonałym pomysłem na prezent lub ciekawą formą rozpoczęcia swojej przygody z eleganckimi artykułami do pisania. Jak wybrać pióro wieczne? O czym pamiętać podczas zakupu?

Rozmiar pióra wiecznego

Pierwszą kwestią jest dobranie odpowiedniego rozmiaru pióra, co jest bardzo ważnym aspektem. W tym przypadku wiele zależy od naszej dłoni. Przedmiot powinien być do niej dopasowany, tak aby nie był ani za duży, ani za mały. Okazuje się, że nieodpowiednie dobranie rozmiaru wpływa na dyskomfort podczas pisania. Jeśli planujemy użytkowanie pióra wiecznego od czasu do czasu, możemy zakupić reprezentacyjny produkt o większym rozmiarze.

System napełniania pióra

Kolejnym dylematem jest wybranie systemy napełniania pióra wiecznego. Wyróżnić można trzy typy piór – z wyjmowanym konwerterem, na naboje i ze stacjonarnym napełnianiem. Największym uznaniem cieszą się naboje, co jest dobrą opcją dla początkujących użytkowników. Wymiana jest bardzo łatwa i szybka, a dostępność tych produktów jest sporym plusem. Konwerter natomiast jest systemem, który odznacza się pojemnością i łatwością w użytkowaniu. Atrament starczy nam w tym przypadku na dłużej. Stacjonarne systemy napełniania są dostępne w różnych wariantach, co zależy od producenta. System jest fabrycznie wbudowany w pióro i daje wygodę oraz możliwość doboru każdej barwy.

Materiał i stalówka pióra wiecznego

Zakup pióra wiecznego jest nie lada wyzwaniem dla każdego, kto nie do końca zna się na takich gadżetach. Nie zapomnijmy sprawdzić, z jakiego materiału wykonano pióro. Najmniejszą odporność na zarysowania mają metalowe modele z lakierowanym korpusem oraz produkty z plastiku. Dobrą opcją jest przykładowo przedmiot wykonany z metalu lub stali nierdzewnej. Więcej zapłacimy za pióro ze złota lub srebra.

Jednym z ważniejszych elementów jest stalówka. Wyróżnia się następujące rodzaje:

  • BB/2B – podwójnie gruba linia,
  • B – gruba linia,
  • M – średnia linia,
  • F – cienka linia,
  • EF/XF/X – bardzo cienka linia.

Wiele zależy od naszych oczekiwań i preferencji.

Dodaj komentarz