Jak urządzić salon w stylu prowansalskim – inspiracje

Jak urządzić salon w stylu prowansalskim – inspiracje

Styl prowansalski to jeden z najpopularniejszych stylów wnętrz w ostatnim czasie. Dzięki niemu można sprawić, że wnętrze Twojego domu nabierze słońca i wakacyjnego klimatu. Salon urządzony w prowansalskim duchu zachęca do relaksu i do tego, aby swobodnie oddać się wypoczynkowi. Zobacz jak urządzić wnętrze w stylu prowansalskim, aby przez długi czas cieszyło nas ono swoim wyglądem.

Kolory

Większość osób kojarzy styl prowansalski z bielą oraz fioletem lawendy. Coś w tym jest, jednak nie należy bać się kolorów, które także mogą pojawić się w prowansalskim salonie. W stylu prowansalskim najlepiej odnajdą się ciepłe barwy, które sprawiają, że wnętrze mieszkania staje się niezwykle przytulne. Wszelkie odcienie beżu i kolory natury powinny znaleźć się w Twoim salonie i nie możesz ograniczać się jedynie do bieli. Dobrym pomysłem jest wprowadzenie do salonu koloru turkusowego, oliwkowego, a nawet pastelowo żółtego. Sprawią one, że wnętrze będzie bardziej ciepłe i będzie zachęcało gości do tego, aby wygodnie rozsiąść się na kanapie i cieszyć się przebywaniem w tym miejscu.

Prowansja w pigułce

Bardzo charakterystycznym elementem dla stylu prowansalskiego są ornamenty, tłoczenia i dary natury takie jak kłosy, lawenda i zielone rośliny. Bardzo ważne też jest drewno, którego nie może zabraknąć w prowansalskim salonie. Może pojawiać się ono pod postacią mebli oraz półek na ścianach. Styl prowansalski ma w sobie coś bardzo romantycznego i potrafi oczarować nie jedną osobę.

Bardzo ważne są także dodatki, te pojawiają się pod postacią poduszek dekoracyjnych, serwetek i lnianych tekstyliów. Bardzo duży nacisk kładzie się na naturę i to właśnie dekoracje w stylu naturalnym, najlepiej oddają prowansalskiego ducha. Aby ciepło niczym z prowansalskich pól towarzyszyło nam także zimą, warto zamontować w salonie grzejniki dekoracyjne https://mat-dom.pl/grzejniki-dekoracyjne/, które swoim wyglądem będą pasować do reszty elementów wystroju wnętrza.

Nie bój się łączyć

Styl prowansalski otwarty jest na inne style i śmiało możemy łączyć ze sobą z pozoru niepasujące do siebie elementy. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby obok masywnych i rzeźbionych mebli stanęła bardzo wygodna kanapa w stylu współczesnym, która będzie odsłaniać grzejniki dekoracyjne. Im bardziej odważne połączenia znajdą się w Twoim salonie, tym bardziej ciekawy będzie on w odbiorze. Warto też pobawić się w przerabianie starych mebli w taki sposób, aby pasowały one do wnętrza. Pomalowanie starej komody na biały lub liliowy kolor czy też odrestaurowanie starego stolika kawowego może być bardzo fajną zabawą.

Dodaj komentarz