Czy warto pracować za granicą? Zalety pracy w Niemczech

Czy warto pracować za granicą? Zalety pracy w Niemczech

Rozwój gospodarczy Niemiec oraz dość duża otwartość na emigrantów zarobkowych sprawia, że coraz większa ilość Polaków szuka pracy za granicą. Co roku tysiące naszych rodaków wyjeżdża za granice, aby zarobić „na chleb” i ułożyć sobie życie w bardziej komfortowy sposób. Zobacz jakie korzyści, mogą płynąć z takiej decyzji i jakie są zalety pracy u naszych zachodnich sąsiadów.

Korzyści podjęcia pracy w Niemczech

Po pierwsze – łatwość w znalezieniu pracy

Osoby, które chcą pracować za granicą, nie powinny mieć problemu z tym, aby znaleźć zatrudnienie w Niemczech. Praca magazyn Niemcy lub opieka nad osobami starszymi, to jedne z najpopularniejszych rozwiązań wśród Polskich emigrantów zarobkowych. Niemiecki rynek pracy jest bardzo bogaty w ogłoszenia o pracę, a zagraniczni pracodawcy przyjaźnie podchodzą do emigrantów. Rynek pracy bardzo dynamicznie się rozwija, przez co jest w nim potrzebnych coraz więcej rąk do pracy. Warto pamiętać, że za granicą można szukać nie tylko pracy sezonowej. Coraz więcej inżynierów, pracowników służby zdrowia czy specjalistów z obszaru IT decyduje się na stałą pracę zarobkową za granicą. Jeśli masz wykształcenie, znasz język i możesz wykazać się umiejętnościami w jakiejś branży, to nie powinieneś mieć problemu z zatrudnieniem za granicą.

Po drugie – atrakcyjne zarobki

Głównym powodem emigracji zarobkowej Polaków jest to, że za granicą mogą oni zarobić o wiele więcej, wykonując tę samą pracę co w naszym kraju. W Niemczech płaca minimalna w 2020 roku wynosi ok. 10 euro za godzinę. Oznacza to, że w ciągu miesiąca pracy za granicą możesz zarobić ok. 2100 euro – jeśli będziesz pracować 8h dziennie przez 21 dni. Oczywiście każda branża charakteryzuje się własnymi stawkami, a w jednej pracy możemy zarobić mniej lub więcej pieniędzy. Nie ma jednak wątpliwości, że po odjęciu kosztów życia i przeliczeniu wypłaty na złotówki, dalej zostanie nam sporo pieniędzy, na których odłożenie nie mielibyśmy szansy pracując w Polskiej firmie.

Po trzecie – dobre ubezpieczenie zdrowotne

System opieki zdrowotnej, który funkcjonuje w Niemczech, jest uważany za jeden z najlepszych w Europie, a nawet na świecie. Prawo do takiego ubezpieczenia mają zarówno osoby pracujące, jak i bezrobotni. Możemy wybierać spośród dwóch rodzajów ubezpieczenia – ustawowego i prywatnego. To pierwsze jest obowiązkowe dla osób pracujących na etat na terenie Niemiec, emerytów, rencistów i osób, które pobierają zasiłek dla bezrobotnych. Drugie zaś czyli prywatne jest dla osób, które spełniają warunki co do wysokości dochodów.

Dodaj komentarz