Czy istnieje coś takiego jak promocje bankowe?

Czy istnieje coś takiego jak promocje bankowe?

Na pierwszy rzut oka może się to wydawać dość dziwne. Promocje, czyli obniżki ceny oraz gratisy, kojarzą się nam przede wszystkim ze sklepami, a nie bankami. Jednakże i tu możemy spotkać się z różnymi promocjami na produkty bankowe, które przecież także związane są z pieniędzmi oraz kosztami, które musimy ponieść. Dlaczego więc i banki, nie miały by skorzystać z opcji powiększenia grona swoich klientów, poprzez wprowadzenie promocji i obniżenie kosztu produktów, które oferują.

Po pierwsze, kredyt

Pod pojęciem kredytu należy rozumieć środki finansowe przekazane przez bank kredytobiorcy na określony cel i okres czasu. Wszystko to oczywiście za określoną cenę. Można pokusić się o stwierdzenie, że bank sprzedaje pieniądze za pieniądze. A zatem, to po naszej stronie leży obowiązek zwrotu zarówno kapitału kredytu, jak i pokrycia odsetek oraz pozostałych kosztów kredytowania. Więc chociażby w tym przypadku wcale nie tak trudno o promocję w postaci obniżenia kosztów związanych z kredytem.

Na czym w tym przypadku może polegać promocja bankowa? Może to być np. rezygnacja banku z pobrania jednorazowej opłaty za udzielenie kredytu. Wiele banków wprowadza także transakcje łączone. Jeśli przykładowo zdecydujemy się na posiadanie karty kredytowej, w zamian ten oferuje nam obniżenie oprocentowania kredytu.

Po drugie, konto bankowe

Coraz częściej możemy spotkać się z licznymi hasłami reklamowymi w myśl, których za założenie konta otrzymamy dodatkową gotówkę. I jest to właśnie jedna z ostatnio popularnych promocji bankowych. My zakładamy konto w danym banku, a ten daje nam do ręki gotówkę. Niektóre banki oferują również bony do wykorzystania w sklepach stacjonarnych bądź internetowych czy vouchery do wykorzystania na portalach zakupowych.

Po trzecie, karta kredytowa

Co do zasady, za prowadzenie rachunku oraz używanie karty kredytowej ponosimy opłaty. Banki chcąc zachęcić swoich klientów oferują promocje takie jak rezygnacja z pobierania opłaty rocznej, jeśli w danym okresie rozliczeniowym wykonamy ustalone minimum transakcji bądź przeprowadzimy operacje na łączną kwotę, która zwalnia z opłaty (kwota ustalana przez dany bank).

Inną promocją bankową związaną z kartą kredytową, ostatnio dość popularną, jest premia za każdy miesiąc wypłacana przez bank na rachunek karty kredytowej (np. za dokonanie określonej liczby transakcji kartą kredytową), różnego rodzaju loterie z nagrodami dla posiadaczy karty kredytowej czy vouchery do wykorzystania na przeróżnych portalach zakupowych.

Jak szukać promocji bankowych

Wymienione powyżej transakcje podczas, których możemy liczyć na promocje bankowe są jedynie przykładowymi. Z całą pewnością przy wielu innych produktach finansowych również możemy liczyć na wiele korzystnych zniżek czy bonusów.

Oczywiście ciężko byłoby nam szukać całej listy banków i promocji bankowych, a następnie na stronę każdego z osobna wchodzić i szukać aktualnych promocji. Co do zasady nie potrzebujemy także nowego konta czy karty kredytowej każdego dnia. Jeśli już najpierw pojawia się potrzeba, a dopiero później szukamy jakiejś opcji. Z kolei wtedy po prostu warto wiedzieć, że istnieje takie coś jak promocje bankowe i gdzie możemy odnaleźć wszystkie aktualne w jednym miejscu.

Jeśli interesują cię promocje bankowe dobrze trafiłeś. Portal Finhack.pl nie tylko uzbroi cię w najpotrzebniejszą wiedzę na temat finansów ale także dowiesz się w jakim banku aktualnie możesz liczyć na najlepsze promocje.

Dodaj komentarz