Co można pić na diecie odchudzającej?

Co można pić na diecie odchudzającej?

Odpowiednie nawodnienie to podstawa, jeśli chcesz, aby Twój organizm funkcjonował prawidłowo. Zawartość wody w organizmie może się zmieniać wraz z wiekiem, budową organizmu, stanem zdrowia, a nawet aktywnością fizyczną. Z tego względu zapotrzebowanie na wodę powinno być ustalane indywidualnie. Zobacz, co warto pić na diecie odchudzającej, aby wspomóc swój organizm podczas tego procesu.

Picie wody a dieta

Uzupełnianie zapasów wody w organizmie jest niezbędne do jego prawidłowego funkcjonowania. Woda bierze udział w usuwaniu z ciała produktów przemiany materii oraz jest dobrym rozpuszczalnikiem dla witamin i składników mineralnych. Do tego reguluje pracę przewodu pokarmowego. Według zaleceń Instytutu Żywności i Żywienia dorosła osoba powinna spożywać ok. 2 litry wody dziennie.

Zalecenie to jest jednak dość ogólne, ponieważ mniej wody będzie musiała wypić kobieta, która pracuje w biurze, a więcej pracownik budowy w upalny dzień. Aby ocenić, czy Twój organizm jest dobrze nawodniony powinieneś sprawdzić barwę swojego moczu – im jest ciemniejsza, tym gorzej nawodniony może być Twój organizm. Staraj się też pić wodę za każdym razem, gdy czujesz pragnienie.

Jeśli chcesz wspomóc cały proces odchudzania, to do rytuału picia wody możesz także dołączyć tabletki na odchudzanie. Naturalne suplementy na odchudzanie oraz leki na odchudzanie pomogą Ci osiągnąć wymarzoną sylwetkę. Więcej informacji na ich temat znajdziesz na stronie https://dietetyk.edu.pl/.

Soki a dieta

Mogłoby się wydawać, że soki z owoców i warzyw, które są dostępne w sklepach, są zdrowe i warto je pić. Niestety nie do końca tak jest, a sok może być dobrym rozwiązaniem jedynie dla osób, które są aktywne i uprawiają sport. Soki mogą powodować skoki glukozy we krwi, a także dostarczają sporo kalorii, którymi się nie najadamy. Osoby, które prowadzą siedzący tryb życia, powinny zastąpić szklankę soku surowym owocem. Oprócz wody i witamin w kupnych sokach znajduje się także sporo cukru, który nie wpływa korzystnie na proces odchudzania. Warto więc pić je okazyjnie, a nie na co dzień.

Kofeina na diecie

Kofeina występuje nie tylko w kawie, ale także w herbacie, coli i napojach energetycznych. Wielu specjalistów twierdzi, że lepiej jest ograniczyć kofeinę na diecie. Warto jednak wspomnieć o tym, że ma ona również wiele właściwości prozdrowotnych i nie warto z niej całkowicie rezygnować. Oczywiście pod warunkiem, że dobrze tolerujesz ten składnik i nie wpływa on negatywnie np. na Twoją koncentrację i sen. Kofeina na diecie nie jest zakazana, jednak warto jest ją spożywać, jedynie w niewielkich ilościach.

Dodaj komentarz