Sala bankietowa jako pomysł na biznes

Sala bankietowa jako pomysł na biznes

Obserwując swoje otoczenie możemy zauważyć, że w ostatnich latach otwieranych jest dużo eleganckich sal bankietowych. W takich miejscach zwykle odbywają się przyjęcia weselne, okolicznościowe, konferencje oraz szkolenia. Obiekty tego typu połączone są często z restauracją i hotelem. Wiele osób zastanawia się więc, czy obecnie warto otworzyć taki biznes.

Sala bankietowa-czy można na tym zarobić?

Sale bankietowe to biznesy duże i wymagające. Aby otworzyć taki obiekt z pewnością trzeba posiadać znaczne środki na start. Konieczne będzie także zatrudnianie personelu. Jest to biznes, któremu trzeba poświęcić się w całości bo nie da się takiej działalności prowadzić z doskoku. Z drugiej zaś strony Polacy coraz chętniej organizują wszelkie przyjęcia poza domem, wynajmując miejsca w lokalach. Ceny za obsługę przyjęć są wysokie, wszystko więc wskazuje na to, że na takim biznesie można zarabiać duże pieniądze. Aby jednak tak się stało, trzeba spełnić szereg warunków bo prowadzenie sal weselnych do łatwych nie należy.

Jak zwiększyć szanse na sukces?

Decydując się na otwarcie sali bankietowej trzeba dobrze przemyśleć kwestię lokalizacji. Taki obiekt najlepiej otwierać tam gdzie konkurencja jest niewielka. Gdy sala bankietowa nastawia się głównie na obsługę wesel jej właściciel musi więc mieć świadomość, że liczba ślubów jest ograniczona. Należy więc szukać lokalizacji, w pobliżu której mieszka wiele młodych osób. Oczywiście wesela nie są jedynym sposobem na zagospodarowanie takiej sali. Oprócz nich odbywać tam będą się chrzciny, komunie, stypy, osiemnastki, przyjęcia związane z jubileuszami i uroczystościami kościelnymi. Warto mieć także przygotowaną ofertę dla firm i instytucji samorządowych. W sali bankietowej mogą odbywać się różne pokazy, warsztaty czy spotkania członków partii. Jeśli w obiekcie będzie hotel i czynna codziennie restauracja to rosną szansę na pozyskanie większej liczby klientów. Aby dana sala bankietowa cieszyła się powodzeniem powinna być odpowiednio duża, mieć piękny wystrój i ładnie zagospodarowany teren wokół.

Jakie trudności występują przy prowadzeniu sali bankietowej?

Każdy, kto decyduje się otworzyć salę bankietową musi liczyć się z tym, że będą występowały wysokie koszty stałe, choćby w postaci podatku od nieruchomości. Utrzymanie takiego obiektu kosztuje niemało i trzeba za to płacić również w martwym sezonie. Należy też odpowiednio zabezpieczać się zapisami w umowach z osobami, które zlecają obsługę imprez. Właściciel nie może być stratny w wypadku gdy klient wycofa się przed samą imprezą.

Dodaj komentarz