Higiena pracy w zawodzie stolarza

Higiena pracy w zawodzie stolarza

Miejsca pracy muszą być bardzo zadbane, ponieważ dzięki temu lepiej się pracuje i oczywiście są zachowane wszelkie przepisy BHP, które oczywiście w kolejności musza być spełniane, ponieważ w przypadku pojawienia się inspekcji pracy nasz zakład może ponieść bardzo wielkie straty, które z kolei na pewno odcisną się na pracownikach, którzy przyczynili się do poniesienia takich strat. Musimy wiedzieć, że kontrola czystości musi się odbywać codziennie, ponieważ pracownik musi wiedzieć jakie są jego obowiązki, a sprzątanie na pewno do nich należy. Ogólnie rzecz biorąc to sprzątanie może się okazać możliwością do chwili odpoczynku. Kontrolować nasze może przede wszystkim nasze kierownik, który jest odpowiedzialny za utrzymanie ładu i porządku w ekipie. Często nawet można się spotkać z tym, że pracownicy sami siebie nawzajem pilnują, ponieważ jeżeli wejdziemy na brudne stanowisko i zaczniemy pracę, to wina spadnie na nas, ponieważ przejęliśmy brudne stanowisko, a więc warto zwrócić uwagę poprzednikowi.

Utrzymywanie higieny w miejscu pracy jest bardzo istotne, ponieważ dzięki temu możemy liczyć oczywiście na wzrost efektywności pracy, a jednocześnie możemy również zauważyć poprawę stanu i nastawiania psychicznego danego pracownika, a to z kolei bezpośrednio wpływa na poprawę wykonywanej przez niego pracy. Oczywiście czasami zdarzają się wpadki pracowników, kiedy to kontrola nakrywa jego stanowisko jak jest bardzo zanieczyszczone, ale szanujące firmy starają się nie dopuścić do takich sytuacji. Oczywiście kontrola pracownika nie odbywa się tylko na zasadzie sprawdzanie tego co udało mu się zrobić, ponieważ, musi on również wiedzieć jak powinno wyglądać dane stanowisko. Systematyzacja pracy pozwala zwiększyć wydajność pracownika, a dzięki temu oczywiście będzie można zwiększyć produkcję. Często zdarza się, że pracownik nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że utrzymywanie czystości w miejscy w którym pracuje jest warunkiem, który zostaje na niego narzucony od górnie.

Praca w stolarni nie obędzie się bez zastosowania heblarki, jednak aby na niej pracować musimy posiadać bardzo odpowiedzialnych ludzi, którzy zdają sobie sprawę z bardzo realnego zagrożenia, jakie można spowodować nie przestrzeganiem przepisów BHP. Ogólnie rzecz ujmując praca na heblarce nie jest trudna, ponieważ wystarczy przepuścić dany materiał przez noże, co nie wymaga specjalnych zdolności, ale jedynie o co bardzo chodzi pracodawcy to oczywiście zdolność myślenia i ocena zagrożenia. Każdy pracownik chciałby zarobić jak najwięcej, ale nie można lekceważyć niebezpiecznej pracy, ponieważ takie podejście najczęściej kończy się wielką katastrofą, co oczywiście nie należy do czynów chwalebnych człowieka. Pracując na heblarce przede wszystkim uważajmy na dłonie i palce, ponieważ bardzo szybko można je stracić.

Zauważmy że większość stolarzy jak pracuje w zakładach posiada jakieś defekty dłoni, czyli przycięte paznokcie, czy nawet utracone palce, co oznacza nieuwagę lub lekceważenie pracy. Niesamowitym wyzwaniem jest produkcja heblarek. Te maszyny są tak masywne ze muszą być odpowiednio przymocowane aby nie poruszył się podczas pracy. Ogromne silniki napędzane elektrycznością które powodują ze w ruch przystępują heble a w nas budzą podziw i zadowolenie z efektywnej pracy. Materiały z jakich są produkowane heblarki są bardzo ciężkie, to tez powoduje ze oddajemy jej majestat jaki należy się takim wielkim maszynom. Najbardziej odpowiednim surowcem do produkcji heblarek jest stal jej stop powoduje że ta maszyna jest odpowiednio dostosowana i wytrzymała podczas ciężkich stolarskich prac.

Dodaj komentarz