Konto dla firm – na co zwrócić uwagę wybierając ofertę?

Konto dla firm – na co zwrócić uwagę wybierając ofertę?

Obecnie w bankach nie brakuje atrakcyjnych ofert dla przedsiębiorców. Osoby, które prowadzą własny biznes, mogą przebierać w ofertach kont dla firm oraz kredytach. Z jednej strony jest to duży plus, ponieważ nie musimy ograniczać się tylko do paru ofert. Z drugiej strony natłok możliwości może skutecznie utrudnić podjęcie ostatecznej decyzji. Na co zwrócić uwagę wybierając ofertę konta dla firm i nie zwariować? Podpowiadamy!

Koszty prowadzenia rachunku firmowego

Jedną z najważniejszych rzeczy, na którą należy zwrócić uwagę podczas wyboru konta, są koszty, które wiążą się z jego prowadzeniem. Jest to jedna z pierwszych rzeczy, które należy przeanalizować, ponieważ przez lata możesz znacznie zaoszczędzić lub też przepłacić na prowadzeniu rachunku. Konto dla firm może być całkowicie darmowe na samym początku jego prowadzenia. Wiele banków chce w ten sposób zachęcić przedsiębiorców do tego, aby skorzystali z ich oferty.

Wybierając rachunek, sprawdź koszty za: prowadzenie konta, kartę i jej używanie, przelewy i inne operacje, usługi dodatkowe. Większość kont firmowych można obecnie założyć bez ponoszenia żadnych kosztów. Darmowe konta, konta za 0 zł to hasła, które można znaleźć obecnie w Internecie i stacjonarnych oddziałach banków. Aby jednak konto było darmowe, należy spełnić warunki opisane w regulaminie. Zwróć na to uwagę i sprawdź, co trzeba zrobić, aby nie ponosić dodatkowych opłat.

Dostęp do programu księgowego

Jednym z udogodnień dla przedsiębiorców jest dedykowany program księgowy dostępny w bankowości online. Księgowość online, która jest połączona z firmowym rachunkiem to ciekawa i innowacyjna propozycja dla nowoczesnych firm. Dzięki takiemu rozwiązaniu możesz wygodnie i bezpiecznie zarządzać sprawami finansowej swojej firmy bez wychodzenia z domu. Aplikacje księgowe dla przedsiębiorców są coraz popularniejsze i jest to dodatkowa opcja, na którą warto zwrócić uwagę, przeglądając dostępne oferty.

Koszt przelewów

Jeśli w Twojej firmie wykonuje się dużo przelewów, to powinieneś zwrócić uwagę, ile wynosi koszt takiej operacji. Przelewy krajowe, zagraniczne i natychmiastowe – każda z tych operacji może wiązać się z różnymi opłatami. Warto zwrócić uwagę, jakie opłaty naliczają banki za wykonywanie przelewów. W niektórych miejscach można skorzystać ze specjalnych promocji gdzie kilka/kilkanaście przelewów w ciągu miesiąca jest za darmo. Za każdy kolejny przelew możesz zapłacić od kilkudziesięciu groszy do nawet kilku złotych. Jeśli nie chcesz przepłacać, to zdecyduj się na ofertę, w której przelewy nie wiążą się ze zbyt dużym kosztem.

Dodaj komentarz