Własna biżuteria – pomysł na biznes

Własna biżuteria – pomysł na biznes

Handmade

Niemal wszystkie kobiety lubią biżuterię. Coraz częściej szukają one jednak oryginalnych ozdób, które wyróżniają się na tle innych. Dlatego też coraz bardziej popularne stają się bransoletki, kolczyki, broszki czy wisiorki ręcznie wykonane. Mogą one ponadto być wykonane na indywidualne zamówienie klienta, co oznacza, że dostanie on dokładnie taki produkt, jakiego oczekiwał. Jeżeli w zaciszu swojego domu wykonujesz biżuterię, warto pokazać ją światu!

Handel rękodziełem odbywa się głównie w sieci, dzięki czemu osoby tworzące biżuterię mają możliwość dotarcia do rynków zagranicznych. Wystarczy wystawić swoje prace w jednej z internetowych galerii z rękodziełem, np. Etsy.com. Atutem jest  zrobienie anglojęzycznej wersji swojej strony WWW, co jeszcze bardziej zwiększy szansę na powodzenie.

Sposobów na wykonanie biżuterii jest wiele. Oto kilka z nich:

  1. Biżuteria zatopiona w żywicy – możesz w niej zatopić niemal wszystko. Kwiaty, kawałki drewna, liście, dmuchawce itp. Wszystko zależy od twojej wyobraźni i pomysłowości. Bez względu na to, czego użyjesz do zatopienia w żywicy na pewno efekt będzie imponujący i niejedna kobieta pokusi się o tak wyjątkową biżuterię.
  2. Biżuteria szydełkowa – nieograniczony wybór barw i struktur jakie posiadają włóczki czy kordonki sprawia, że równie wiele wzorów biżuterii możesz stworzyć. Ponadto możesz połączyć nici z różnymi koralikami, co dodatkowo zwiększy gamę twoich ozdób.
  3. Ozdoby spersonalizowane – w sklepach dla rękodzielników możesz kupić gotowe elementy, z których potem skomponujesz kolczyki czy bransoletkę. Możesz użyć literek, by w biżuterii zawrzeć imię osoby, która będzie ją nosiła. Fajnym pomysłem jest również wykonywanie bransoletek z delikatnych rzemyków i literek z imionami dzieci. Takie ozdoby mają również powodzenie podczas sesji zdjęciowych.
  4. Biżuteria soutache – wykonywana z jedwabnych sznurków oraz kamieni, koralików lub kryształów. Fantazyjna, kolorowa, tajemnicza lub energetyczna – dokładnie taka, jaką wykreujesz! Możliwości są nieograniczone.
  5. Biżuteria filcowana – tak jak w przypadku włóczek również filc zachwyca wielokolorowa paletą barw. Możesz z niego wykonać fantazyjne broszki czy kolczyki – płaskie, lub trójwymiarowe.

Własna biżuteria – pomysł na biznes

Wykorzystujesz jakąś z tych metod do wyrabiania biżuterii? A może masz inny sposób by stworzyć oryginalną ozdobę? Jeżeli tak, to daj o sobie znać i pozwól ludziom docenić twój talent! Nie tylko pokażesz swoje prace, ale tez zyskasz dodatkowe, a może nawet główne źródło dochodu!

 

Dodaj komentarz