Biznesplan cennym źródłem motywacji

Biznesplan cennym źródłem motywacji

Jako młody przedsiębiorca z entuzjazmem patrzysz w przyszłość. Twoja motywacja do działania jest na wysokim poziomie, http://twoja-motywacja.pl/ a Ty czujesz, że nic nie jest w stanie Cię zatrzymać. Mijają jednak lata, a Ciebie dopada kryzys, w wyniku którego Twój biznes nie jest tak satysfakcjonujący jak kiedyś. Pamiętasz stworzony przez Ciebie biznesplan? To właśnie ten dokument pozwoli Ci na nowo rozbudzić emocje sprzed lat!

W czym może pomóc biznesplan?

Biznesplan to dokument, w którym zawarłeś wszystkie ważne sprawy, takie jak np. cele, które chciałeś osiągnąć. Zajrzyj więc do niego ponownie i sprawdź, jak wiele udało Ci się osiągnąć. Dałeś radę? Twoja firma z roku na rok coraz prężniej się rozwijała? To właśnie Twoja zasługa! Chwilowy spadek formy i utrata motywacji nie mogą sprawić, że Twoje wysiłki pójdą na marne… Nie pozwól na to. Być może dzięki Tobie ktoś ma środki na utrzymanie rodziny – to więcej niż myślisz. Osiągnąłeś wiele, widzisz? Twój biznesplan uświadamia Ci to, o czym zapomniałeś, ale wciąż było obecne.

A może czas na zmiany?

Jeśli widzisz, że Twoja firma prosperuje nieco inaczej niż planowałeś, biznesplan pomoże Ci znaleźć etapy, w których popełniono ewentualne błędy. W każdym momencie możesz skorygować działania swoje i pracowników. Dzięki biznesplanowi dostrzeżesz nowe możliwości i z nową energią wkroczycie w przyszłość. Być może powodem braku motywacji był zbyt wymagający cel, jaki sobie postawiłeś, bez zamieszczenia mniejszych kroków, które do niego prowadziły. Przez to właśnie mogłeś nie dostrzegać efektów swojej pracy, a to poskutkowało brakiem wiary w siebie. Nic nie stoi na przeszkodzie, byś sporządził nowy biznesplan i naniósł zmiany właśnie teraz – przede wszystkim umieść w nim mniejsze cele, które jesteś w stanie osiągnąć. Dzięki temu zauważysz postępy działań swoich i pracowników. Z każdym kolejnym krokiem będziecie zbliżać się do celu nadrzędnego – jego osiągnięcie jest dla Ciebie tak samo ważne, jak kilka lat temu, pamiętasz? Nic się nie zmieniło i nadal jesteś w stanie odnieść sukces. Czasem mimo największych chęci ze strony przedsiębiorcy firmę spotykają problemy. Być może źródło tkwi w pracownikach? Nie bój się rozmawiać z nimi, sprawdź, co motywuje ich do pracy. Tworzycie zespół – aby odnieść sukces musicie działać razem.

Dodaj komentarz