Remont mieszkania a zabezpieczenie zaliczki. Jak tego dokonać?

Remont mieszkania a zabezpieczenie zaliczki. Jak tego dokonać?

Remonty mieszkań możemy podzielić na dwie podstawowe kategorie. Taki, który wykonujemy z konieczności, ponieważ nasza przestrzeń wymaga zmian. Powodem może być zużycie się mebli kuchennych czy zalanie łazienki przez sąsiada. Oraz taki, który wykonujemy z chęci zmian w naszym otoczeniu. Oba warianty są bardzo ważnymi pobudkami i oba generują koszty. Jeśli decydujemy się na wybór fachowca lub firmy remontowej bardzo często musimy zapłacić zaliczkę. Czy istnieje odpowiednie zabezpieczenie zaliczki? Jak wprowadzić je w życie?

Jak przygotować się na remont mieszkania?

Każdy remont wymaga odpowiedniego przygotowania oraz rozeznania. Niezbędnym jest szczegółowe określenie zakresu prac. Musimy uwzględnić czy remontowi podlega całe mieszkanie, czy jedynie pojedyncze pomieszczenia. Dodatkowo należy zorientować się w metrażu mieszkania bądź pomieszczenia wymagającego remontu. Będzie to przydatne np. podczas robienia mebli na wymiar lub dobierania odpowiedniej farby. Następnym krokiem będzie wyznaczenie terminu prac. Musimy pamiętać, że remonty lubią się czasem przedłużać, dlatego warto zadbać, by nic nie kolidowało z odświeżeniem naszego wnętrza. Jeśli remont tego wymaga powinniśmy pomyśleć o odpowiednim zabezpieczeniu mebli lub miejscu, w którym będziemy mogli je przechowywać. Kolejnym krokiem, który warto podjąć to dokładne sprawdzenie ekip remontowych, a później wybranie tej, która odpowiada nam najbardziej. Rzecz, o której nie możemy zapomnieć to wyznaczenie budżetu, którym dysponujemy. Warto pamiętać, że koszty prac remontowych mogą ulec zmianie, dlatego dobrym pomysłem jest zaplanowanie budżetu z zapasem. Dodatkowo, aby transakcja przebiegła dla nas pomyślnie możemy przemyśleć sposoby na zabezpieczenie zaliczki.

Jak zadbać o zabezpieczenie zaliczki?

Często możemy usłyszeć o fachowcach, którzy po otrzymaniu od nas zaliczki znikają. Jak więc tego uniknąć? Czy warto postawić na zabezpieczenie płatności? Odpowiedź jest prosta! Warto dbać o własne finanse, w czym pomóc może nam korzystanie z platform internetowych takich jak ShareLock. Rejestracji możemy dokonać na stronie internetowej lub za pomocą aplikacji mobilnej pobranej na naszego smartfona. Po zarejestrowaniu się, kolejnym krokiem jest utworzenie kontraktu, który przesyłamy do naszego usługodawcy. Gdy kontrakt zostanie przez niego zaakceptowany możemy przejść do wykonania przelewu na platformę internetową. ShareLock zadba o środki, które wpłaciliśmy, co przyczyni się do bezpiecznej transakcji. Co ważne ta platforma internetowa troszczy się o każdą ze stron, co więcej jest dostępna dla firm oraz osób prywatnych. Jak widać zabezpieczenie zaliczek nie jest niczym skomplikowanym.

Podsumowując: Remonty mogą przynieś nam nie tylko wiele radości, ale również sporo niespodzianek w postaci nieoczekiwanych wydatków. Nie dajmy się oszukać, dbajmy o nasz budżet poprzez zabezpieczenie transakcji. Pamiętajmy nie tylko o odpowiednim przygotowaniu mieszkania do remontu, ale również o właściwym zabezpieczeniu środków finansowych.

Dodaj komentarz