Pracownicy z Ukrainy – 3 powody, dla których warto zatrudnić ich w polskiej firmie

Pracownicy z Ukrainy – 3 powody, dla których warto zatrudnić ich w polskiej firmie

Polski rynek pracy stał się bardzo atrakcyjny dla pracowników z Ukrainy. Co roku tysiące ludzi zza wschodniej granicy przyjeżdża do naszego kraju w celach zarobkowych. Jest to dobra wiadomość dla polskich pracodawców, którym brakuje w firmie wykwalifikowanych specjalistów z wielu branż. Osoby z Ukrainy mogą bowiem objąć wiele stanowisk – od tych najprostszych po takie, które wymagają kwalifikacji, doświadczenia i szerokiej wiedzy. Zobacz, dlaczego warto zdecydować się na zatrudnienie pracowników z Ukrainy i jakie korzyści przyniesie to Twojej firmie.

1. Zatrudnienie pracowników z Ukrainy jest coraz łatwiejsze

Zatrudnienie pracowników ze wschodu nie jest skomplikowane. Możesz skorzystać z pomocy profesjonalnej Agencji Pracy, która zajmie się większością formalności związanych z zatrudnieniem pracowników z Ukrainy w Twojej firmie. Agencja zadba o dotrzymanie wszelkich formalności związanych z legalizacją pobytu obcokrajowca oraz jego pracą w Polsce. Jeśli wybierzesz sprawdzoną Agencję Pracy, to możesz mieć pewność, że do Twojej firmy trafią rzetelne osoby, które są chętne do pracy i mają niezbędne umiejętności i kwalifikacje. Agencja pozyska dla Ciebie pracowników z Ukrainy o różnych specjalnościach. Potrzebujesz wykwalifikowanego spawacza? A może potrzebujesz zawodowych pielęgniarek? Niezależnie od tego, kogo szukasz do pracy, możesz pozyskać sprawdzone osoby, które dokładnie wykonają swoją pracę.

2. Pracownicy z Ukrainy są zmotywowani do pracy

Ukraińscy pracownicy przyjeżdżają do Polski w konkretnym celu – chcą uczciwie zarobić pieniądze, których nie zarobiliby w swoim kraju na tym samym stanowisku. Z tego względu można określić ich mianem rzetelnych i zmotywowanych pracowników. Ukraińscy pracownicy są wydajni, a motywuje ich wizja zarobienia dobrej gotówki. Jeśli zaproponujesz takim osobom dobre warunki pracy, to możesz mieć pewność, że odwdzięczą się one wykonywaniem obowiązków zawodowych na wysokim poziomie.

3. Dodatkowe ręce do pracy podczas gorącego okresu w firmie

Nie musisz zatrudniać pracowników z Ukrainy na długi okres. Jeśli w Twojej firmie panuje sezonowość, to z pomocy pracowników z Ukrainy możesz skorzystać w konkretnym okresie. Dodatkowe ręce do pracy w sezonie z pewnością się przydadzą. Wiele osób pochodzących z Ukrainy szuka jedynie krótkoterminowego zatrudnienia od 1 do 6 miesięcy. Skorzystaj z tego i zatrudnij pracowników z Ukrainy właśnie wtedy, gdy Twoja firma rzeczywiście tego potrzebuje. Współpraca z pracownikami ze wschodu może być długofalowa. Co roku możesz zatrudniać te same osoby na okres od kilku do kilkunastu tygodni.

Dodaj komentarz