Praca w domu

Praca w domu

Pomysł na zarabianie

W dobie technologii i Internetu wiele prac można wykonywać w domu, bez konieczności codziennego dojazdu do pracy. Pracodawcy coraz częściej przychylają się do takiego modelu pracy, zwłaszcza w przypadku młodych mam czy osób, które mają problemy zdrowotne. Jeżeli pracodawca widzi, że efekty twojej pracy w domu niczym nie różnią się od tych osiąganych w biurze, to dlaczego miałby ci to utrudniać? Warto porozmawiać z nim na ten temat. Oczywiście chodzi o takie obowiązki, które możesz przenieść do domu. Wszystko jest zależne od rodzaju pracy jaką wykonujesz.

Praca w domu

Jeśli jesteś bezrobotny, a chciałbyś pracować tylko nie możesz pozwolić sobie na prace w pełnym wymiarze godzin, bo wychowujesz dziecko lub chorujesz, to również warto wziąć pod uwagę pracę w domu. Niektóre mamy nie wyobrażają sobie pozostawienia dziecka w żłobku czy pod opieką niani. Chcą same się nim opiekować tak długo, jak się da. Może posiadasz jakieś pasje i talenty, które mogłyby stać się źródłem twoich dochodów? Wiele osób zakłada własne firmy i zajmuje się np. rękodziełem czy aranżacją wesel. Oczywiście na początek potrzebny będzie dodatkowy zastrzyk gotówki na kupienie potrzebnych do pracy produktów. Jednak po pewnym czasie na pewno ci się to zwróci i będziesz zarabiać. Jeżeli wiesz, że dasz radę i potrafisz zrobić coś wyjątkowego, to dlaczego nie skorzystać? Myślę, że praca w domu, kiedy sama dla siebie jesteś szefem jest po prostu luksusem. To ty decydujesz, kiedy i w jaki sposób pracujesz. Liczą się efekty. Czy nie miło byłoby szyć, pisać, przygotowywać nowe dekoracje na ślub czy wykonywać inne prace w towarzystwie dzieci? Nie pozostawiając ich pod niczyją opieką tylko samemu mieć ich na oku? Na początku może być ci trudno i im też. Na pewno będą interesować się tym, co robisz, zadawać setki pytań i zabierać ci spod nosa to, co akurat było Ci potrzebne. Ale to jest piękne! Możesz przecież część rzeczy dać im do zabawy i stworzyć dla nich ich osobisty kącik pracy. Ależ będą zachwycone, że pracują jak mama! I to jeszcze razem z nią, w ciągłym kontakcie.

Co możesz robić w domu

W domu możesz robić wszystko, np. szyć ubranka dla lalek, dziergać maskotki na szydełku, pisać opowiadania, wykonywać dekoracje ślubne i kompozycje ze sztucznych lub prawdziwych kwiatów. A może robisz spersonalizowane kubki czy filiżanki? Pamiętaj, że zakładając własną działalność możesz postarać się o dofinansowanie. Dowiedz się w odpowiedniej placówce, ile pieniędzy mogłabyś otrzymać i jakie warunki musisz spełnić. Jeżeli tylko czujesz się na siłach – działaj!

Dodaj komentarz