Jak zacząć przygodę z kryptowalutami? 

Jak zacząć przygodę z kryptowalutami? 

Chcesz zacząć inwestować w kryptowaluty, ale nie wiesz, jak się za to zabrać? O kryptowalutach, takich jak na przykład Bitcoin, słyszał już prawie każdy. W ciągu zaledwie kilkunastu lat wirtualne pieniądze zyskały kilkaset krotnie na wartości. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób chce w nie inwestować. Czym są kryptowaluty i jak rozpocząć przygodę z inwestowaniem? Zobacz, jak działają kryptowaluty. 

Czym są kryptowaluty? 

Kryptowaluty najprościej można określić, jako wirtualne pieniądze. Jest to połączenie techniki szyfrowania danych, czyli kryptografii i walut. Technika szyfrowania, która nazywa się blockchain, polega na weryfikacji transakcji oraz tworzeniu nowych jednostek, które przyłączane są do łańcucha. To właśnie są nowe ‘monety’, na przykład bitcoiny. Cały ten proces potocznie nazywany jest kopaniem kryptowaluty. Warto przy tym wiedzieć, że to cały szereg skomplikowanych działań, do których niezbędny jest komputer o wysokiej mocy obliczeniowej. Dlatego ‘kopaniem’ zajmuje się niewiele osób. 

Kryptowaluty możemy jednak kupić za tradycyjne pieniądze. I to właśnie ten sposób przemawia do większości osób. To najprostsza metoda, żeby nabyć kryptowalutę i zacząć inwestować na giełdzie kryptowalut. Jak zacząć i czy to się faktycznie opłaca?

Jak zacząć inwestować w kryptowaluty? 

Żeby móc zacząć inwestować w kryptowaluty, warto poznać ich istotę. Pierwszy na rynku był bitcoin. Jest to zdecentralizowana waluta cyfrowa, która została stworzona po to, żeby ułatwić tanie, szybkie i maksymalnie bezpieczne płatności. Co ważne, nie wymagają one udziału banków, czy innych pośredników. Transakcje odbywają się bezpośrednio między kupującym a sprzedającym. Bitcoin pozostaje więc poza kontrolą rządów i banków centralnych. Posiada jednak ograniczoną podaż, która wynosi 21 mln jednostek. Ta liczba końcowa nie może zostać zmieniona. Obecnie w obiegu jest 19 mln bitcoinów. Jak możemy stać się właścicielami tej kryptowaluty? 

Wystarczy, że założymy specjalny portfel kryptowaluty i zakupimy na giełdzie monetę, lub jakąś jej część. Warto wiedzieć, że nie musimy od razu kupować całego bitcoina. Cały proces jest stosunkowo prosty. Po założeniu portfela zostaniesz poproszony o potwierdzenie tożsamości, a Twoje konto zostanie zweryfikowane. Po wydaniu pozytywnej decyzji dostaniesz dostęp do transakcji na giełdzie. Tam możesz zakupić kryptowaluty za wybraną przez Ciebie walutę. Na kryptowalutowej giełdzie internetowej możemy kupować kryptowaluty, sprzedawać je, a także wymieniać na inne kryptowaluty.

Dodaj komentarz