Czy warto wycieniować włosy?

Czy warto wycieniować włosy?

Zawsze kiedy myślimy o swoim wizerunku, zależy nam na tym, żeby go udoskonalić. Dobrze wiemy jak duże znaczenie odgrywają nasze włosy, które powinny być zadbane i ścięte w taki sposób, aby pasować do kształtu naszej twarzy. Niektóre panie zastanawiają się, czy warto za wszelką cenę zapuszczać włosy.

Jak ściąć włosy

Podstawa to zadbanie o dobrą kondycję naszych włosów i to, aby się nie rozdwajały oraz nie były zbyt przesuszone. Zwłaszcza po okresie letnim, włosy mają tendencję do tracenia swojego blasku. Dlatego warto wtedy szczególnie o nie zadbać odpowiednio nawilżając. Bardzo przydatne są wszelkiego rodzaju maski i odżywki. Niektóre panie stosują różne metody również te domowe. Bardzo dobre rezultaty przynosi maseczka z jajka, miodu i jogurtu. Warto wykonać sobie co jakiś czas taki naturalny zabieg z tego, co posiadamy w domu, aby się przekonać, że to, co mamy w kuchennych szafkach może bycie zbawieniem dla naszych włosów. Niektóre panie używają takich produktów regularnie.

Podstawą jest dobre cięcie. Czasami chcemy mieć cieniowane końcówki włosów. Zależy nam na tym, aby nadać włosom objętości, a można to zrobić właśnie poprzez umiejętne cięcie. Trzeba udać się do fryzjerki, która ma w tej kwestii doświadczenie i nie zniszczy naszych włosów. Duże znaczenie ma również rodzaj nożyczek, zwłaszcza kręcone włosy wymagają odpowiedniego obchodzenia się z nimi, bo wycieniowane znacznie lepiej się układają i kręcą. Natomiast jeśli są ścięte na prosto skręt nie jest taki ładny.

Fryzura dodająca objętości

Jeśli zastanawiamy się, w jakiej fryzurze wyglądałybyśmy najbardziej korzystnie, warto udać się do wizażystki, która doradzi nam nie tylko, jakie upięcie będzie dodawało nam uroku, ale również określi jaki kolor włosów będzie najbardziej odpowiedni. Ustalenie tego wymaga wiedzy o tym, jaki typ urody reprezentujemy. Czasami trudno nam to określić. Niektóre panie bardzo dobrze czują się w jasnych włosach, a inne wolą ciemne brązy i czerń.

Cieniowane końcówki włosów mogą wyglądać bardzo ładnie i dodać fryzurze lekkości. Są dobrym wyborem dla pań, które mają grube włosy i nie chcą skracać ich z całej długości. Wtedy takie cieniowanie jest dobrym rozwiązaniem. Włosy podniosą się u nasady i nie będą oklapnięte. Nadal można robić z nich interesujące fryzury, dlatego warto co jakiś czas zmienić coś w swoim wyglądzie, aby przekonać się, że zmiany są nam potrzebne. Niektóre panie lubią od czasu do czasu poeksperymentować, ale warto pamiętać o umiarze i zdecydować się na zmiany, które nie niszczą naszych włosów.

Dodaj komentarz