Czy warto inwestować w młoty do minikoparek?

Czy warto inwestować w młoty do minikoparek?

Coraz więcej małych i średnich firm budowlanych posiada własna koparkę, dzięki której możliwości przedsiębiorstwa zdecydowanie rosną. Wcześniej, regularnie zachodziła konieczność wypożyczania tego typu sprzętu, lub też korzystania z usług zewnętrznych firm, które takowy sprzęt posiadały. W przypadku firm, które dość często w toku prac potrzebowały wykorzystać koparkę, inwestycja w własną jest jak najbardziej uzasadniona. Oczywiście minikoparka będzie tutaj rozwiązaniem najkorzystniejszym finansowo, i w większości przypadku jak najbardziej wystarczającym. Tym bardziej, iż możemy także dokupić dodatkowe młoty do minikoparek, które jeszcze bardziej poszerzą funkcjonalność posiadanej minikoparki.

W jakim przypadku zakupić młoty do minikoparek?

W pierwszej kolejności trzeba będzie tutaj podjąć decyzję w kwestii tego, czy w ogóle taka inwestycja jest w naszej firmie budowlanej uzasadniona. Wynikać to będzie z analizy naszych bieżących realizacji. Jeśli w toku prowadzonych robót w ogóle nie wykorzystujemy sprzętu ciężkiego, trzeba będzie raczej odłożyć na półkę tego typu inwestycję. Chyba, że z góry wiemy, iż będzie nam potrzebna w przyszłości i mamy realne plany co do jej zastosowania, a do tego wolne fundusze, które chcemy sensownie zainwestować. Tak samo rzecz wygląda jeśli chodzi o młoty do minikoparek. Są to specyficzne narzędzia, przeznaczone do konkretnego zakresu robót budowlanych, stricte wyburzeniowych, toteż inwestycja w młot do minikoparki będzie uzasadniona tylko wtedy, kiedy tego typu roboty będziemy musieli realizować. Nie chodzi tutaj bynajmniej o same wyburzenia, bowiem młoty hydrauliczne do minikoparek będą sprawdzać się także w innych zastosowaniach. Chociażby w przypadku realizacji wykopów pod linie wodociągowe, czy też kanalizacyjne, wykopów pod chodniki, dróżki, podjazdy, czy też inne prace przykładowo w obejściu domów jednorodzinnych. W trakcie tego typu robót można często natrafić na poważne przeszkody gruntowe, których nie sposób ominąć, a tym bardziej pozostawić w gruncie. W takich okolicznościach młoty do minikoparek stają się jedynym, rozsądnym wyjściem z sytuacji.

Pozwalają nam skutecznie rozkruszyć przeszkodę, nawet jeśli jest to przeszkoda ze zbrojonego żelbetonu, czy też z litej skały, i usunąć ją z terenu prowadzenia robót.

Jak wybrać odpowiednie młot do minikoparki?

Dobór młota do minikoparki wcale nie jest taki prosty, jakby się to mogło pozornie wydawać. Przede wszystkim, należy sobie zdać sprawę z tego, iż do każdej maszyny będziemy musieli dobierać młot indywidualnie. Trzeba wziąć pod uwagę jej parametry techniczne, jej hydraulikę oraz jej masę właściwą. Chodzi o to, iż młoty do minikoparek będą charakteryzować się różną wagą, oraz zakresem drgań podczas pracy. Musimy więc tak dobrać młot, aby nie doprowadził on w toku pracy do uszkodzenia maszyny. Najlepiej jeśli zdamy się na profesjonalistów u autoryzowanego dystrybutora młotów do koparek i minikoparek. Tutaj będziemy mogli liczyć na prawidłowe dopasowanie młota i od razu dobór płyty adaptacyjnej, ułatwiającej montaż młota na posiadanej przez nas maszynie. Kupując młot u autoryzowanego dostawcy, zyskujemy także pełną obsługę gwarancyjną, co w przypadku jakichkolwiek usterek młota, może się okazać wręcz zbawienne.

Dodaj komentarz