Biznesowy dress code w modzie męskiej

Biznesowy dress code w modzie męskiej

Współczesna męska moda biznesowa coraz częściej odchodzi od utartych i przestarzałych form. Oczywiście dalej królują eleganckie koszule i garniturowe spodnie, jednak większe znaczenie zyskują różnego rodzaju dodatki, np. oryginalne przypinki, niż krawaty. Praca w biurze już nie kojarzy się ze sztywnym dress codem, za to pozwala na zabawę fasonami i kolorami, wszystko w imię smart casual.

Biznesowy dress code: marynarka czy garnitur?

Komplety garniturowe dalej są w modzie i raczej z niej nie wyjdą. Dopasowane spodnie i marynarka, w połączeniu z elegancką koszulą, to ponadczasowa stylizacja. Jest to dobry wybór na biznesowy lunch, czy spotkanie z klientem, kiedy to wygląd ma bardzo duże znaczenie. Budowanie wizerunku firmy zaczyna się od jej pracowników. Dlatego na ważne biznesowe spotkanie nie wypada założyć T-shirtu w połączeniu z garniturowymi spodniami. Czarna casualowa marynarka i biała koszula to klasyka, którą ciężko przebić. Eleganckie komplety znajdziesz na przykład na Modini.pl. Jeśli następne spotkanie jest już w luźniejszej formie, to wystarczy, że zdejmiesz marynarkę i już jesteś wizerunkowo dopasowany. Uniwersalność stroju i możliwości jego szybkiego przekształcenia to podstawa.

Pamiętaj też, że zgodnie z niepisaną zasadą wybór garnituru, a w tym marynarki należy dopasować do kategorii wiekowej. Młodsi panowie mogą pozwolić sobie na luźniejsze formy, takie jak marynarka sportowa, czy elegancki sweter. Jednak wraz z wiekiem poziom co do męskiej mody biznesowej rośnie. Dlatego też szef firmy zawsze lepiej widziany jest w eleganckim komplecie .

Biznesowy dress code: krawat

Dla współczesnego stylu biznesowego charakterystyczny jest brak krawata. Dla wielu jest to niewygody dodatek, który chętnie wyrzuciliby z szafy. I w większości sytuacji na brak krawata możesz sobie pozwolić. Współcześnie krawat nie jest już najważniejszym wyznacznikiem elegancji, jednak zawsze dobrze go mieć pod ręką na wypadek, gdyby okazał się konieczny. Ciekawym dodatkiem do stroju może być też poszetka we wzory, lub muszka wpinana do butonierki, którą znajdziesz na Modini.pl. W przypadku gładkiej koszuli oraz jednokolorowej marynarki wzorzyste dodatki są ciekawym urozmaiceniem. Nie należy przesadzać, ale z oryginalnym krawatem i ciekawą poszetką warto poeksperymentować. 

Tutaj warto jeszcze na chwilę zatrzymać się przy koszuli, która jest bazą każdego męskiego stroju. Jej wybór jest równie ważny, co marynarki, z którą musi współgrać. Klasycznym wyborem jest koszula biała, błękitna i w odcieniach szarości, jednak inne barwy również są dozwolone. Ważne aby całość tworzyła elegancko prezentującą się stylizację.

Dodaj komentarz