Biznesowe spotkanie – jak powinien się na nie ubrać mężczyzna?

Biznesowe spotkanie – jak powinien się na nie ubrać mężczyzna?

Jesteś przedsiębiorcą i często bierzesz udział w poważnych spotkaniach biznesowych? A może pracujesz w dużej firmie i zajmujesz ważne stanowisko, na którym zawsze musisz wyglądać schludnie i elegancko? Niezależnie od tego, z jakiego powodu bierzesz udział w biznesowym spotkaniu, powinieneś wiedzieć jak się na nie ubrać i jaki dress code jest wtedy obowiązkowy. Wbrew pozorom nie musisz decydować się jedynie na sztywną stylizację w ciemnych kolorach. Obecnie moda męska jest na tyle rozwinięta, że możesz tworzyć ciekawe stroje na spotkania biznesowe, które jednocześnie będą pasować do tej okazji.

Co ubrać na spotkanie biznesowe?

Biznesowy dress code najczęściej jest kojarzony z garniturami i białymi koszulami. Nie da się ukryć, że jest to najbardziej tradycyjny strój na spotkanie biznesowe, który zawsze się sprawdzi. Taka ponadczasowa stylizacja jest elegancka i jest dobrym wyborem na spotkanie z klientem, na którym musisz wyglądać profesjonalnie. Jeśli wiesz, że waga spotkania, na które się wybierasz, jest duża np. od jego przebiegu zależy to, czy firma pozyska nowego, dużego klienta, to koniecznie zadbaj o swój wygląd. Założenie wymiętej koszuli, jeansów czy co gorsza, bluzy mogłoby zrobić negatywne wrażenie na osobach, które trzymają się biznesowego dress code’u.

Jeśli nie masz w swojej szafie odpowiedniej koszuli, to koszule męskie Modini powinny Cię zainteresować. Biała koszula wykonana z wysokiej jakości tkaniny o kroju dopasowanym do sylwetki jest podstawą każdej udanej stylizacji męskiej. Na nią możesz założyć marynarkę i już będziesz wyglądał bardziej elegancko i z klasą. Do tego wystarczy dobrać odpowiednie dodatki – ładny zegarek, zadbany pasek i czyste, wyjściowe buty. Jeśli jesteś głową firmy i starasz się pozyskać ważnego klienta, to na spotkaniu możesz pojawić się w eleganckim komplecie garniturowym.

Krawat czy muszka – co ubrać do biznesowej stylizacji?

Jednym z najbardziej charakterystycznych dodatków mody męskiej jest krawat i muszka. Co lepiej sprawdzi się na spotkanie biznesowe? Otóż coraz popularniejszym rozwiązaniem jest po prostu rozpięcie ostatniego guzika w koszuli i zrezygnowanie z obu tych rzeczy. Możesz sobie na to pozwolić w przypadku mniej formalnych spotkań. Wystarczy, że odpowiednio skomponujesz swoją stylizację i nawet bez krawata będziesz wyglądać bardzo elegancko.

Jeśli jednak nie chcesz rezygnować z dodatku przy szyi to raczej postaw na krawat. Muszka przewidziana jest raczej na inne okoliczności niż biznesowe spotkanie. W przypadku białej koszuli i gładkiej marynarki oraz spodni możesz postawić na odrobinę szaleństwa właśnie na krawacie. Wybierz ten w delikatne wzory, który będzie pasował kolorystyką do reszty elementów stylizacji.

Dodaj komentarz