Bębny kablowe – jak wybrać najlepszy produkt? 

Bębny kablowe – jak wybrać najlepszy produkt? 

Bębny kablowe służą do transportu kabli elektrycznych, światłowodowych, przewodów i lin. Kabel nawija się na bęben, który trzyma produkt w miejscu. Dzięki temu liny się nie plączą, nawet w skomplikowanym transporcie. Bez bębnów kablowych transport oraz przechowywanie produktów byłby znacznie utrudniony. Jak wybrać najlepszy bęben kablowy? 

Bębny kablowe a wysokiej jakości drewno 

Bębny kablowe najczęściej wykonuje się z drewna. Jednak nie może być ono byle jakiej jakości. Wysokiej jakości bębny kablowe powstają ze specjalnie wyselekcjonowanej tarcicy iglastej, czyli sosny oraz świerku. W pierwszej kolejności tarcica poddawana jest obróbce termicznej. Dzięki temu osiąga ona odpowiedni stopień wilgotności. Przy produkcji bębnów kablowych bardzo ważny jest rodzaj technologii produkcyjnej. Najnowsze rozwiązania technologiczne pozwalają na uzyskanie najwyższej jakości produktów końcowych. 

Na tym etapie nie możemy zapomnieć także i impregnacji. Bębny kablowe wykonane z drewna muszą być poddane specjalnej obróbce zabezpieczającej. Drewno jest surowcem, które łatwo namaka. Źle przechowywane, szybko się zniszczy, a produkt nie będzie nadawał się do użytku. Niestety w magazynach ciężko jest uzyskać odpowiedni stopień wilgotności, a tym bardziej w transporcie, gdzie drewno jest narażone na różne uszkodzenia. Dlatego warto wybrać bęben, który jest odpowiednio zaimpregnowany. Bębny drewniane powinny być zaimpregnowane metodą zanurzeniową, przy wykorzystaniu najwyższej jakości impregnatów. Dzięki temu tarcica staje się odporna na uszkodzenia techniczne, wilgoć i szkodniki, takie jak owady, czy grzyby. Impregnat zabezpiecza drewno także przed sinizną. 

Właściwy rozmiar bębna kablowego 

Szukając bębna kablowego, musimy zwrócić uwagę na jego rozmiar. Za mały produkt nie pomieści kabli, a zza dużego będą się zsuwać, Dlatego dopasowanie rozmiaru do potrzeb jest bardzo istotne. Wybierając bęben kablowy, warto więc zdecydować się na producenta, który oferuje szeroką gamę rozmiarów. Najlepsza oferta jest od 500 do 3200 mm wg polskiej normy PN-91/0-79353, norm zakładowych stosowanych przez poszczególne kablownie oraz na specjalne zamówienie klienta.

Wybór producenta bębnów kablowych 

Nie da się jednak zaprzeczyć, że kluczem do wysokiej jakości produktu jest dobry producent. Jak go znaleźć? Przede wszystkim warto kierować się doświadczeniem danej firmy oraz szerokim portfolio. Przydatne mogą się także okazać opinie innych klientów. To najrzetelniejsze źródło informacji o danej firmie. Ponadto możemy sprawdzić, czy producent posiada certyfikaty. Te są poświadczeniem wysokiej jakość usług. 

Dodaj komentarz