Relaks w SPA czy aktywne wyjazdy integracyjne dla firm?

Relaks w SPA czy aktywne wyjazdy integracyjne dla firm?

Wyjazdy integracyjne pracowników są niezwykle istotne z punktu widzenia obu stron, to znaczy zarówno pracowników, jak i pracodawców. Podczas takich wyjazdów można się lepiej poznać, wzmocnić relacje między osobami, które tworzą firmę, poznać swoje mocne oraz słabe strony, a także pozytywnie zmotywować. Zalety organizacji wspólnych wyjazdów dla firm można by długo wymieniać, my natomiast chcemy się zastanowić, jaka forma będzie lepsza – relaks w SPA, czy aktywna integracja?

Organizacja wyjazdu integracyjnego – komu ją powierzyć?

Każda osoba zarządzająca firmą podchodzi do tego w nieco inny sposób. Niektórzy lubią mieć wszystko pod kontrolą, inni z kolei chętnie powierzają poszczególne obowiązki pracownikom, którzy mają do tego odpowiednie kompetencje. Jeśli chodzi o organizacje wyjazdów integracyjnych, to można zarówno zorganizować wszystko osobiście, od transportu, po atrakcje, noclegi jak i wyżywienie, lub zlecić to komuś spośród zatrudnianych osób. Warto jednak zauważyć, że w takim wypadku ktoś musi stracić sporo czasu, który powinien być przeznaczony na pracę, po to, by zaplanować i zadbać o realizację wyjazdu dla kilku, a czasem nawet kilkudziesięciu osób.

Znacznie lepszym rozwiązaniem jest wobec tego skorzystanie z usług firm, które zajmują się organizacją takich wyjazdów profesjonalnie. Aktywne wyjazdy integracyjne to specjalność Base Camp, w ofercie można znaleźć zabawy w parku linowym, paintball czy leśny tor przeszkód dla całego zespołu.

Aktywne wyjazdy integracyjne dla firm — zalety

Przede wszystkim warto wyjaśnić, co kryje się pod określeniem „aktywne wyjazdy integracyjne”? Otóż chodzi o to, że w ramach wyjazdu na uczestników czeka mnóstwo ciekawych niespodzianek, takich jak udział w zabawach integracyjnych (tzw. team building), w tym np. Mega Twister, konkurencje Drwala, przeprawa dywanowa i wiele innych. Osoby, które na co dzień zajmują się organizacją wyjazdów integracyjnych dla firm, potrafią dopasować odpowiednie zajęcia do charakteru oraz potrzeb grupy. Co więcej, firmy zajmujące się tego typu imprezami posiadają niezbędny sprzęt oraz przestrzeń, na której w ciekawy sposób można spędzić czas.

Aktywne spędzanie czasu podczas wyjazdu integracyjnego sprzyja nawiązywaniu bliższych relacji między pracownikami, pozwala wyłonić spośród nich naturalnych liderów, co może mięć przełożenie później na pracę, jaką wykonują w firmie. Pozwala także na ujawnienie nieodkrytych dotąd cech i talentów, lepsze poznanie się i nabranie dystansu do codziennych problemów.

Czy relaks w SPA to dobry pomysł na wyjazd integracyjny?

Niektóre firmy decydują się na to, by zabrać pracowników np. do luksusowych hoteli, aby mogli się oni odprężyć i zrelaksować, korzystając np. ze strefy SPA. Oczywiście taki odpoczynek ma bardzo wiele zalet, jednak jest mniej praktyczny z punktu widzenia osób zarządzających firmą, gdyż nie przynosi takich korzyści dla zespołu, jak aktywne wyjazdy integracyjne. Jeśli chcemy, by pracownicy mieli szansę się odprężyć w taki sposób, to można połączyć obie formy i przeznaczyć jakiś czas w ciągu wyjazdu na korzystanie z usług strefy SPA.

Dodaj komentarz