Najpopularniejsze pakiety do pracy z dokumentami

Najpopularniejsze pakiety do pracy z dokumentami

Chyba każdy we współczesnym świecie korzysta już z komputera i jest to takie urządzenie, które po prostu ułatwia nam codzienne życie. Między innymi właśnie dlatego warto się zastanowić nad różnego rodzaju rozwiązaniami, które można przy komputerze wykorzystywać oraz tym jakie mają one funkcjonalność. Na pewno trzeba się mocno zastanowić nad tym co daje nam komputer i z czego będziemy w nim najczęściej korzystać. Jeśli jesteśmy regularnymi użytkownikami pakietów biurowych to na pewno będzie nas interesować jakie pakiet sprawdza się najlepiej i można go najkorzystniej dla siebie stosować. Współcześnie, jeśli pracujemy na systemie Windows to tak naprawdę mamy do wyboru dwa podstawowe rozwiązania. Można się zdecydować na pakiet płatny bezpośrednio od firmy Microsoft albo pakiet darmowy określony jako Open Office.

Oczywiście trzeba sobie powiedzieć, że takim podstawowym pierwowzorem będzie pakiet Microsoft Office zrealizowany przez firmę, która przygotowała także system do naszego komputera. Dlatego ten pakiet biurowy doskonale współpracuje z systemem i posiada wiele przydatnych funkcji. Jest to zestaw tak naprawdę kilku odrębnych programów, w których możemy wykorzystywać różnego rodzaju opcje biurowe. Możliwości są praktycznie nieograniczone, gdy chodzi o pakiet Microsoft Office, ponieważ jeśli zajrzymy do jego możliwości to zobaczymy, że często tak naprawdę w ogóle nie zdawaliśmy sobie sprawy z tego jak wiele ciekawych opcji daje właśnie ten program. Jednocześnie jednak pakiet jest stosunkowo drogi i inwestycja w niego będzie dla nas kosztowna. Jeśli chcemy ten problem jakoś rozwiązać to powinniśmy szukać czegoś zastępczego. Są oczywiście takie osoby, które decydują się na pirackie wersje, ale tego nie pochwalamy i uważamy, że jeśli nie chcemy wydawać pieniędzy to lepiej wybrać darmową opcję jaką będzie pakiet Open Office.

Od jakiegoś czasu to właśnie pakiet Open Office staje się taką alternatywą dla tych wszystkich osób, które starają się szukać dla siebie darmowych programów biurowych. I muszę powiedzieć że działa całkiem nieźle. W pracy zajmuję tworzę tzw. deklaracje intrastat (szczegóły na stronie – generalnie chodzi o listy przewozowe). I o ile we wcześniejszych wersjach większość dokumentów otwartych w OpenOffice się rozsypywała to teraz działają rewelacyjne. A pracodawca oszczędza krocie na płatnych aktualizacjach systemu Microsoft. Po otwarciu tego programu zobaczymy, że został on przygotowany według takiego samego schematu, na którym zrealizowany został pakiet Microsoftu. Są to jakby kopie tych programów, dzięki czemu ich możliwości są podobne. Ale to wszystko tylko w teorii tak naprawdę, ponieważ jeśli dalej zagłębimy się w ten pakiet to niestety zobaczymy, że jego funkcjonowanie nie jest tak dobre jak tego płatnego od producenta systemu. Poza tym opcji i funkcjonalności jest tam zdecydowanie mniej. To wszystko będzie się oczywiście wiązało z tym, że będziemy mieli dużo mniej opcji. Warto pamiętać o tym, że niestety mniej opcji to oczywiście mniej możliwości pracy na takim programie. Dodatkowo pliki w tym programie mają inne rozszerzenia i niekiedy może się okazać, że te pliki, które będziemy otrzymywali nie będą się nadawały do otworzenia na naszym darmowym pakiecie.

Dlatego jeśli mamy taką możliwość to na pewno będzie lepiej pracować na pakiecie Microsoft Office. Jest to program wydajniejszy, który daje większe możliwości i po prostu jest wygodniejszy dla użytkownika. Open Office to raczej próba kopii, która niestety nie do końca będzie udana i dlatego ten program nie sprawdza się tak dobrze jakbyśmy tego oczekiwali. Powinniśmy więc zdecydować się możliwie na takie rozwiązanie, które sprawi, że to nam będzie wygodnie w codziennej pracy. Dlatego czasami warto trochę pieniędzy poświęcić, ale otrzymać taki program, którego możliwości będą dla nas zadowalające i który będzie można sobie bardzo dobrze wykorzystywać w codziennym życiu. niekiedy tak naprawdę okaże się, że większe oszczędzanie nie miało większego sensu i zupełnie się nie sprawdziło. Zamiast zysków mogą się bowiem przez nasz oszczędności pojawiać straty ponieważ nie będziemy mogli normalnie pracować na plikach biurowych.

Dodaj komentarz