Na co zwracać uwagę, wybierając agencję pośredniczącą w zatrudnianiu osób z Ukrainy?

Na co zwracać uwagę, wybierając agencję pośredniczącą w zatrudnianiu osób z Ukrainy?

Bardzo wiele firm decyduje się na zatrudnianie pracowników z Ukrainy przy pomocy specjalnych agencji. Nic w tym dziwnego. Samodzielne znalezienie odpowiedniej osoby (zwłaszcza nie znając jej języka), ustalenie szczegółów zatrudnienia, dopracowanie kwestii logistycznych i formalności prawnych to spory problem, jeśli ktoś nie ma w tym zakresie doświadczenia.

Kiedy już zdecydujemy, że wolimy oszczędzić sobie niepotrzebnego stresu i nerwów, więc chcemy zwrócić się do agencji pośrednictwa pracy, musimy wybrać jedną konkretną agencję. Obecnie na polskim rynku działa sporo tego typu podmiotów, pojawia się więc pytanie, do którego z nich się zwrócić. Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ wiele zależy od okoliczności, natomiast można wskazać kilka najważniejszych aspektów, na które należy zwracać szczególną uwagę.

Warto zwrócić uwagę na zakres oferowanych usług

Znalezienie na Ukrainie pracownika o odpowiednich kwalifikacjach i „połączenie go” z firmą, która takiej właśnie osoby poszukuje to tak naprawdę tylko początek oferty wielu agencji pośrednictwa pracy. Dobre agencje, takie jak Flambir oferują leasing pracowników z Ukrainy, ponadto zapewniają pełną obsługę pracowników z zagranicy pod względem logistycznym, prawnym i formalnym.

W praktyce chodzi tutaj chociażby o dopełnienie wszystkich formalności związanych z uzyskaniem pozwolenia na pobyt i pracę w Polsce. Jest to gwarancją, że wszyscy pracownicy z Ukrainy będą w pełni uprawnieni do pojęcia zatrudnienia w naszym kraju, a sam pracodawca nie będzie musiał podejmować żadnych dodatkowych kroków ani liczyć się z jakimkolwiek ryzykiem.

Dodatkowo, z pracodawcy spadają obowiązki związane z organizowaniem lokum oraz dojazdów pracownikom. Krótko mówiąc, będzie mógł cieszyć się ich wysokiej jakości, efektywną pracą, bez żadnych uciążliwych skutków ubocznych.

Opinie dotychczasowych klientów są istotne

Jeśli chcemy wiedzieć, czy dana agencja rzeczywiście dostarcza wartościowych pracowników, charakteryzuje się profesjonalizmem i terminowością, najprościej będzie po prostu zapoznać się z opiniami jej dotychczasowych klientów. Warto szukać w nich informacji właśnie na temat łatwości współpracy, a także tego, czy pracownicy z Ukrainy wskazani przez agencję spełnili oczekiwania pracodawców.

Opinie można znaleźć na stronach internetowych agencji, a także chociażby w Google lub w mediach społecznościowych. Warto celować przede wszystkim w agencje pośrednictwa pracy charakteryzujące się dużym doświadczeniem, z uwagi na ich rozbudowane sieci kontaktów na Ukrainie i dużą wprawę w radzeniu sobie z zawiłościami prawnymi związanymi z zatrudnianiem pracowników z zagranicy.

Dodaj komentarz