Jak założyć działalność gospodarczą?

Jak założyć działalność gospodarczą?

Jeżeli mamy zamiar założyć prywatną działalność gospodarczą powinniśmy się zaznajomić z przepisami prawa. Jeżeli nie mamy wiedzy ekonomicznej powinniśmy udać się do specjalisty który za nas dopełni wszystkich formalności. Najpierw trzeba zarejestrować firmę we wszelakiego rodzaju urzędach takich jak: Urząd Miasta, Urząd Skarbowy, ZUS czy NFZ. Zdołamy to zrobić osobiście lub przez internet nie ruszając się z domu.

Jak założyć firmę przez internet nie wychodząc z domu?

Trzeba przebyć wszelkie podane kroki wymienione w systemie CEIDG (Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej) żeby zarejestrować naszą firmę.

1. Trzeba wejść na portal www.ceidg.gov.pl, a następnie zrealizować stosowny formularz i złożyć podanie o zarejestrowanie swojej działalności gospodarczej. Należy wszak mieć na uwadze aby przed wypełnieniem formularza potwierdzić swoją tożsamość. Zdołamy to uczynić przez wykupienie elektronicznego podpisu. Aczkolwiek jest to możliwość płatna. Jeżeli nie mamy ochoty wydawać pieniędzy możemy podanie złożyć anonimowo z tym że musimy poświadczyć dane osobowe w Urzędzie Miasta.

2.W następnej kolejności we wniosku musimy wpisać wszystkie dane personalne w tym: imię i nazwisko, PESEL, numer oraz serię dowodu tożsamości, datę urodzenia, itd. Jest to bardzo ważne aby wszelkie informacje były wierne prawdzie.

3.Powinno się podać nazwę swojej firmy wespół z imieniem oraz nazwiskiem właściciela. Określamy wiadomości dotyczące liczby ludzi które planujemy zaangażować a także wyłonić typ wykonywanej działalności gospodarczej.

4.Potem przekazujemy wszystkie informacje niezbędne do rejestru ubezpieczeniowego, oraz Urzędu Skarbowego. Wypełniamy wszelkie informacje dotyczące osobistego konta bankowego.

Jak w takim razie jesteśmy w stanie zobaczyć zakładanie firmy przez internet prócz tego że łatwe, to przede wszystkim pochłania niedużo czasu. Jest to metoda bezpłatna oprócz podpisu elektronicznego. Miejmy jednak na uwadze że wniosek damy radę wypełnić przez internet ale i tak kilka formalności będziemy musieli załatwić osobiście.

Dodaj komentarz