Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większa liczba osób jest zainteresowanych inwestowaniem nie tylko w złoto, ale również w srebro. Dlaczego warto zainteresować się wspomnianym metalem szlachetnym?
Srebro jest prawdziwym pieniądzem
Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że współczesne monety obiegowe nie zawierają w sobie srebra. Nie wszyscy jednak wiedzą, że omawiany kruszec, tak samo jak złoto uznawane są za najpewniejszy pieniądz. Godny uwagi jest fakt, że w przypadku inwestowania w srebro nie występuje żadne ryzyka związane z kontrahentem. Metal szlachetny stanowi bowiem namacalną wartość. Z kolei akcje i obligacje są pewnego rodzaju formą obietnicy czy zobowiązania.
Srebro ma długą historię
Warto wiedzieć, że według historyków srebro było zdecydowanie najczęściej wykorzystywane do produkcji monet ze wszystkich kruszców. Należy mieć świadomość, że metal szlachetny stanowi realny pieniądz. Ponadto nic nie wskazuje na to, aby sytuacja w najbliższych latach miała ulec zmianie w tej kwestii.
Srebro daje inwestorowi niezależność
Jak wiadomo we współczesnym świecie praktycznie wszystko jest pewnego rodzaju umową internetową. Godny uwagi jest fakt, że wirtualna rzeczywistość niesie ze sobą znacznie większe niebezpieczeństwo, niż mogłoby się wydawać. Doskonałym przykładem mogą być ataki hakerskie. Oczywiście nowe technologie nie są niezawodne.
Srebro jest stosunkowo tanie
Warto wiedzieć, że wartość srebra wynosi obecnie 1/70 ceny złota. Omawiany kruszec jest w stanie zabezpieczyć daną osobę w przypadku ewentualnych problemów finansowych. Jest to również długoterminowa inwestycja.
Srebro jest niezwykle praktyczne
Jest to kolejny atut przemawiający za inwestycją w ten kruszec. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że srebro jest zarówno znacznie tańsze od złota, jak i użytkownikowi będzie łatwiej je odsprzedać. Osoba, która będzie w przyszłości zainteresowana uzyskaniem dostępu do określonej kwoty pieniężnej może zdecydować się na sprzedaż sztabki srebra. Godny uwagi jest fakt, że zakup uncji złota będzie wymagał zdecydowanie większej sumy.
Srebro rośnie na wartości szybciej od złota
Warto wiedzieć, że rynek srebra jest znacznie mniejszy od rynku złota. Oznacza to w najprostszym możliwym ujęciu, że jest zdecydowanie bardziej elastyczny. Należy mieć świadomość, że praktycznie każdy przepływ pieniężny może mieć bardzo duże znaczenie dla ceny omawianego kruszcu. W przypadku, gdy ceny metali szlachetnych będą rosły, cena srebra podniesie się znacznie bardziej niż złota.
Państwowe rezerwy srebra zmniejszają się z roku na rok
Godny uwagi jest fakt, że poszczególne rządy w przeszłości gromadziły ogromne aktywa w srebrze. Można zaobserwować, że obecnie sytuacja uległa zmianie. Warto wiedzieć, że tendencja spadkowa w tym aspekcie utrzymuje się od 1996 roku. Nie wszyscy wiedzą, że jedynymi państwami stawiającymi cały czas na rezerwy srebra są: Meksyk, Indie oraz Stany Zjednoczone. Jest to oczywiście spowodowane zaprzestaniem produkcji srebrnych monet obiegowych. Nie można jednak zapomnieć, że omawiany metal szlachetny jest wykorzystywany w przemyśle na ogromną skalę.
Zużycie srebra w przemyśle systematycznie rośnie
Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że praktycznie każda osoba codziennie używa przynajmniej kilku przedmiotów, które zawierają w swoim składzie srebro. Warto wiedzieć, że ten kruszec jest stosowany w większości gałęzi przemysłu. Doskonałym przykładem może być produkcja telefonów komórkowych, komputerów czy baterii. Nie wszyscy mają świadomość, że srebro najlepiej przewodzi ciepło czy prąd.
Można zaobserwować spadek wydobycia srebra
Należy mieć świadomość, że cena srebra osiągnęła swój szczyt w 2011 roku. Następnie w kolejnych pięciu latach jego cena spadła o ponad 70%. Godny uwagi jest fakt, że wspomniany fakt prawie doprowadził do upadku bardzo dużą liczbę kopalni srebra. Ponadto w najbliższych latach podaż na kruszec może być zdecydowanie większa od popytu. Oczywiście wpłynie to na zdecydowany wzrost cen tego metalu szlachetnego.