Wycena nieruchomości we Wrocławiu – jak ocenia się wartość nieruchomości?

Wycena nieruchomości we Wrocławiu – jak ocenia się wartość nieruchomości?

Wyceny nieruchomości dokonuje rzeczoznawca majątkowy i jest to ocena jej realnej wartości.  Na podstawie operatu szacunkowego, dokonywana jest profesjonalna wycena mieszkania. Wycena nieruchomości we Wrocławiu, określi wartość rynkową danej nieruchomości. Rzeczoznawca określi stan prawny, wykluczy wady prawne i oceni stan techniczny nieruchomości. Usługa wyceniana jest na podstawie cech nieruchomości. Sporządzana jest opinia o wartości nieruchomości, analiza i ekspertyza.

 

Kiedy potrzebna jest wycena nieruchomości we Wrocławiu?

 

Określenie wartości nieruchomości, mieszkań, domów, biur, itp., potrzebne będzie do sprzedaży nieruchomości, określenia ceny kupna, spadku i darowizn, służebności i wiele innych. Powodem, może być ustalenie, czy nieruchomość może być zabezpieczeniem kredytu hipotecznego. Potrzebna jest również, w przypadku podziału majątku, ustalenia wysokości podatku od dziedziczonej nieruchomości. Sprzedanie mieszkania może okazać się bardzo dobrą inwestycją. W tym celu rzeczoznawca majątkowy stworzy płatny dokument, czyli operat szacunkowy, w którym znajdować się będzie opis stanu nieruchomości, wynik wyceny, informacje o wykorzystanej metodzie szacowania, oraz inne niezbędne elementy.  Dokument musi być sporządzony zgodnie z zasadami dobrej praktyki zawodowej oraz z obowiązującymi przepisami prawnymi. Przy sprzedaży nieruchomości lub kupna, warto skorzystać z pomocy doświadczonych profesjonalistów, którzy przeprowadzą rzetelną, kompleksową analizę sytuacji na rynku nieruchomości.

 

Etapy przeprowadzania wyceny nieruchomości

 

Wycena wymaga znajomości rynku, sprawdzenia lokalu pod kątem stanu technicznego, rozwiązań technologicznych, wyposażenia oraz lokalizacji. Koniecznie jest też sprawdzenie sytuacji formalno-prawnej przez rzeczoznawcę majątkowego. Ważne jest sprawdzenie księgi wieczystej, czy jest założona, kontrola prawa własności do lokalu, ustalenie tzw. służebności. Istotne jest ustalenie, jaką cenę lokalu można uzyskać przy sprzedaży na rynku wtórnym. Dlaczego warto przeprowadzić wycenę? Między innymi dla upewnienia się, czy nieruchomość jest wolna od obciążeń finansowych, czy zobowiązań, by nie doszło do odebrania nabytego lokalu.

 

Przy wycenie i sprawdzeniu stanu technicznego budynku, bierze się pod uwagę wyposażenie wnętrz, układ rozprowadzenia mediów, instalację wodno-kanalizacyjną oraz elektryczną. Wycena nieruchomości we Wrocławiu przez rzeczoznawców majątkowych, polega również na kontroli użytych materiałów wykończeniowych w lokalu przeznaczonym do sprzedaży. Sprawdzenia, jaki jest typ zastosowanej stolarki drzwiowej i okiennej, jaki jest rodzaj oraz stan pokrycia dachowego, lokalizacja obiektu. Rzeczoznawca nieruchomości sprawdza jej stan, opisuje liczbę kondygnacji, wyposażenie dodatkowe, typ podłączonych instalacji, a nawet rok ich wykonania.

 

Dokumenty, przygotowywane zgodnie z obowiązującymi przepisami w zakresie sporządzania operatów szacunkowych, są uznawane przez banki w celu udzielania kredytów hipotecznych. Wartość lokalu mieszkalnego uzyskuje się na podstawie cen, jakie uzyskano za nieruchomości podobne.

 

W szybkim czasie i za atrakcyjną cenę możesz sprzedać nieruchomość, jeśli skorzystasz z biura nieruchomości. Wieloletnie doświadczenie agentów nieruchomości pozwala uzyskać jak najkorzystniejszą cenę transakcji, by sprzedać lokal drożej na lokalnym rynku. Wycena nieruchomości przez biuro ma wiele zalet. To między innymi: sesja zdjęciowa wnętrza nieruchomości, przeprowadzenie całej transakcji, przygotowanie materiałów reklamowych, zwiększających zainteresowanie sprzedażą.

 

Dodaj komentarz