Stół – kompan na całe życie

Stół – kompan na całe życie

Niektórzy nie zdają sobie sprawy z wartości niektórych mebli. Stół jest jednym z nich. Każdy z nas ma go w domy, na pewno wielu podjęło przy nim kilka bardzo ważnych decyzji w życiu lub rozwiązało zawiłe rodzinne i biznesowe problemy. Historia okrągłego stołu jest w naszej głowie a mimo to nie zdajemy sobie sprawy z czym mamy do czynienia. Ale jaki stół jest najlepszy? Oczywiście wszystko zależy od naszych personalnych preferencji, upodobań, dostępnej przestrzeni i gotówki.

Idealny rozmiar

Pytanie czy istnieje rozmiar idealny. Specjalna liczba, która zawsze nam pomoże przy wyborze. Niestety nie. Co nie znaczy jednak, że nie ma wskazówek, które pozwolą zbliżyć się nam to odpowiednich wymiarów. Minimalna długość blatu nie powinna być mniejsza niż 60 centymetrów dla jednej osoby. Głębokość nie powinna być mniejsza niż 40 centymetrów. Oczywiście musimy wziąć też pod uwagę rozmiar pomieszczenia i kształt stołu. Przy okrągłym stole dla ośmiu osób jego głębokość na pewno wyniesie znacznie więcej niż potrzeba, a w ogromnej jadalni stół dla 4 osób będzie wyglądał komicznie.

Idealny materiał

Jeśli wydaje się, wam, że sytuacja z materiałem będzie podobna do poprzedniej to macie rację! Nie załamujmy się od razu myślami o kolejnych rzeczach do przemyśleń. W XXI wieku możemy kupić stoły ze szkła, metalu, tworzywa sztucznego z drewna i innych materiałów. Najbezpieczniejszym wyborem będzie tutaj drewno. Solidne, eleganckie stoły z drewna https://www.meble.pl/meble/stoly,drewno/ mogące przetrwać nawet dwa tysiące lat – to idealny wybór. Takie stoły wynaleziono już między VI a IV wiekiem przed naszą erą. I do czasów współczesnych są one jedną z najpraktyczniejszych opcji. Będą się świetnie nadawać do jadalni, pracowni czy salonu. Jeżeli chcemy aby nasz stół był odporny na uszkodzenia wybierzmy twardy gatunek drewna.

Najważniejszy element

Możemy opierać się na poradnikach, które z pewnością pomogą nam dobrać stół zbliżony do ideału. Taki, z którym przeżyjemy chwile szczęśliwe i te troszkę gorsze. Jednak pamiętajmy, że to my będziemy używać tego stołu, jeść na nim, pracować, rozmawiać przy nim. Dlatego bardzo istotne jest, żeby stół, który wybierzemy nam pasował. Jeśli nie przepadamy za drewnianymi meblami i wolimy te wykonane z metalu bo daje to nam mentalne poczucie stabilności to nie wahajmy się i sięgnijmy po ten bardziej nam odpowiadający. Jeżeli potrzebujemy stołu do pracowni i jest nam potrzebne dużo więcej niż 60 centymetrów blatu to kupmy większy. A może wolisz praktyczne rozwiązania i rozkładany stół wydaje Ci się dobrą opcją? Wszystko zależy od nas. Dlatego wybierajmy z głową

Dodaj komentarz