Budka akustyczna – nowoczesne rozwiązanie do biura 

Budka akustyczna – nowoczesne rozwiązanie do biura 

Praca biurowa nierzadko wymaga skupienia i koncentracji. Niestety pracując w otwartej przestrzeni, te dwie rzeczy mogą być trudne do osiągnięcia. Jak więc rozwiązać wady biur typu open space? Najlepszą propozycją są budki akustyczne. Zobacz, czym się wyróżniają kabiny akustyczne i dlaczego warto w nie zainwestować. 

Budka akustyczna do biura – co to jest? 

Budka akustyczna to kabina dźwiękoszczelna, która pozwala ‘uciec’ od nadmiernego hałasu. Ten niestety jest nieodłączną częścią biura, szczególnie typu open space. W przestrzeni otwartej ciężej jest się skupić na pracy. Czasem też zdarza się sytuacja, że musimy wykonać ważny telefon do klienta, czy przygotować prezentację. W takim przypadku nie dość, że ciężko się będzie nam skupić w hałasie, to jeszcze samą rozmową możemy przeszkadzać innym pracownikom. W takiej sytuacji możemy się udać do budki akustycznej, gdzie w ciszy i spokoju będziemy mieli szansę wykonać ważne zadania. 

Budki akustyczne są niewielkich rozmiarów. Sprawdzą się więc zarówno w większych, jak i mniejszych biurach. Co ważne, skonstruowane są w taki sposób, żeby zapewniały komfortowe warunki do pracy i komponowały się z aranżacją biurową. Nowoczesna budka akustyczna wyposażona jest w sprzyjające skupieniu oświetlenie, wygodne siedzisko i funkcjonalny blat. Z kolei multiport pozwala na podłączenie kilku niezbędnych do pracy urządzeń. 

Jakie są rodzaje budek akustycznych? 

Budki akustyczne najczęściej występują w formie jednoosobowej. Takie rozwiązanie zapewnia komfortowe miejsce dla jednego pracownika. W takiej budce znajduje się miejsce na laptopa i wygodne siedzisko. Dostępne są jednak także większe rozwiązania. Budka akustyczna dwuosobowa to świetna propozycja do niewielkich firm. Sprawdzi się na przykład do przyjęcia klienta, czy prowadzenia rozmów rekrutacyjnych. Na rynku dostępne są jeszcze kabiny dźwiękoszczelne na 4-5 osób. Są to małe salki konferencyjne idealne do prowadzenia szkoleń, czy spotkań z pracownikami. 

Taka budka wyposażona jest w stół i fotele. Co więcej, możesz podłączyć ekran, na którym wyświetlisz potrzebną prezentację. Z takiej kabiny dźwiękoszczelnej może także skorzystać więcej niż jeden pracownik. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie musisz organizować zamkniętej przestrzeni, każdemu, kto o to poprosi. Pracownicy mogą za to skorzystać z budki akustycznej w dogodnym dla nich czasie i według własnych potrzeb. Tym sposobem zapewnić komfortowe warunki do pracy w ciszy i skupieniu. 

Dodaj komentarz