ortodonta (1)

Ortodonta – Grudziądz

Ortodonta – Grudziądz
1 vote, 3.00 avg. rating (65% score)

ortodonta (1)Leczenie ortodontyczne – dla wytrwałych
Ortodoncja to dziedzina medycyny, która zajmuje się korekcją wad zgryzu. Niestety, całkiem sporo osób rodzi się z krzywym uzębieniem, przesuniętymi pojedynczymi zębami itp. Krzywe uzębienie niekiedy jest wynikiem niewłaściwych nawyków.

Lekarz ortodonta za pomocą specjalnych aparatów korekcyjnych jest w stanie naprostować skrzywione uzębienie. Aparaty montowane trwale mają postać sprężystych, metalowych szyn i metalowych klamerek, przyklejanych bezpośrednio do powierzchni zębów. W niektórych aparatach stosowane są tworzywa sztuczne, co pozwala stworzyć aparaty przezroczyste, słabo widoczne lub wręcz przeciwnie, bajecznie kolorowe, stanowiące jakby biżuterię dla uzębienia.

Leczenie ortodontyczne to proces długotrwały i wymaga szeregu gruntownie rozplanowanych wizyt. W ich trakcie ortodonta podejmuje decyzje, jakie działania podjąć w stosunku do poszczególnych zębów: czy klamerki mają je popychać, a może wyciągać? Możliwa jest też rotacja zębów wokół osi klamerki. Ze strony pacjenta bardzo istotne jest zachowanie wysokiej higieny jamy ustnej i regularne stawianie się na wizyty kontrolne.

Zobacz także inne nasze wpisy o zdrowiu:

Posted by:

admin

Related articles

Back to Top